18.12.2018 12:30

W teleturnieju padło pytanie o "Gwiezdne wojny". Znalibyście odpowiedź?

W amerykańskim programie "Jeopardy" padło pytanie o film Riana Johnsona z Laurą Dern w jednej z głównych ról. Chodziło oczywiście o "Gwiezdne wojny: Ostatnich Jedi".

Star Wars VIII The Last Jedi
foto: materiały prasowe

"Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi" jak żadna poprzednia część sagi podzieliły fanów na tych, którzy filmu nienawidzą i tych, którzy uważają, że to prawdopodobnie najlepsza odsłona przygód klanu Skywalkerów. Wiele emocji wzbudza m.in. postać wiceadmirał Holdo, granej przez Laurę Dern. Niektórzy widzą w niej współczesny symbol feminizmu, inni zaś niekompetentnego dowódcę, niezdolnego do przekazania planu swojej załodze. 

Ostatnio o postaci znów zrobiło się głośno - nie tylko ze względu na bardzo popularnego tweeta, w którym fan stwierdził, że "Holdo da się lubić", ale również dlatego, że w teleturnieju "Jeopardy" pojawiło się pytanie o Laurę Dern i jej występ w blockbusterze Disneya. Brzmiało ono:

"

Film Riana Johnsona, w którym Laura Dern nie mogła się powstrzymać od wydawania odgłosów "pew pew" za każdym razem, gdy strzelała, to? "

Pytanie o Gwiezdne wojny w popularnym teleturnieju

Odpowiedź brzmi oczywiście "Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi". Aktorka opowiedziała o tym detalu podczas wywiadu ze Stephenem Colbertem, gospodarzem late-night talk-show:

Informacją o tym, że w "Jeopardy" padło takie pytanie, podzielił się sam reżyser "Ostatnich Jedi", Rian Johnson. Reżyser w ramach komentarza dołączył jeszcze link do utworu Wierd Ala Jankovica zatytułowanym "I Lost On Jeopardy":

Gwiezdne wojny IX - kiedy premiera?

Krótka, aczkolwiek treściwa historia Holdo zakończyła się jej bohaterską śmiercią w finałowych momentach "Gwiezdnych wojen: Ostatnich Jedi", gdy postać postanowiła dać rebeliantom szansę na ucieczkę przed Najwyższym Porządkiem. Kontynuację walki między tymi ugrupowaniami zobaczymy w grudniu 2019 roku, gdy niezatytułowany dotąd epizod IX "Gwiezdnych wojen" trafi do kin. Warto przypomnieć, że w polskich teleturniejach również padały pytania o gwiezdną sagę - w milionerach pytano m.in. o C-3PO oraz o to, która z postaci znanych z "Gwiezdnych wojen" zostawiłaby najwięcej kłaków pod prysznicem.

Kamil Kacperski