Wakanda została jednym z najczęściej wyszukiwanych krajów na wakacje przez turystów

Kamil Kacperski
16.03.2018 11:32
Chadwick Boseman i Lupita N'yongo w Black Panther|undefined Fot. kadr z filmu

Dane opublikowane przez wyszukiwarki hoteli jasno pokazują, jaki kraj stanie się w tym sezonie mekką dla wielu turystów z każdego zakątku świata.

Przedstawione w „Black Panther” państwo mogło zachwycić swoją zaawansowaną technologią, a także piękną scenerią. Jak mawiał Killmonger: „zachody słońca są tam najpiękniejsze na całym świecie”. Jak donosi Daily Mail, znalazły się tysiące osób, które po seansie zapragnęły na własne oczy zobaczyć Wakandę. Wydaje się, że nawet fakt, iż to państwo tak naprawdę nie istnieje nie jest w stanie im przeszkodzić.

Angielska gazeta opublikowała dane, według których popularne strony porównujące ceny hoteli odnotowały ogromny wzrost liczby wyszukań hasła „Wakanda”. Szczególnie powiększyła się ilość odwiedzin stron takich resortów jak Wisconsin Wakanda Water Park - portal hotelscan.com podaje, że wzrost wyniósł 620%, a hotels.com odnotowało wzrost wynoszący 55%. Oczywiście, ten nagły wzrost odbył się po premierze „Black Panther”.

Średni koszt wakacji w Wakandzie

Okazuje się, że park rozrywki w Wisconsin nie jest jedynym obleganym przez turystów miejscem. Hotels.com odnotowało również wzrost wyszukań miejsc o podobno brzmiącej nazwie. Szczególnie dotyczy to Waucondy, w stanie Illonois (wymawia się „Wakanda”), która może cieszyć się o 25% większą popularnością. Jeszcze większym zainteresowaniem cieszy się Makanda, również w Illonois, która odnotowała 40% wzrost zainteresowania.

Wakanda z Black Panther 2018 Fot. foto: materiały prasowe

Isabelle Pinson, wiceprezes marki Hotels.com, twierdzi, że nowe zainteresowanie afrykańskim państwem zostało odnotowane przez portal:

Nasza oferta obejmuje ponad 200 krajów i terytoriów na całym świecie, ale jeszcze nie Wakandę. Czas poszerzyć nasze portfolio.

Patrząc na sukcesy komercyjne „Black Panther”, zainteresowanie Wakandą może jeszcze przez jakiś czas pozostać na wysokim poziomie. Film przekroczył miliard dolarów dochodów z box office, dzięki czemu wszedł na listę 20 najlepiej zarabiających filmów wszech czasów. Jeśli jeszcze nie dosięgnął was czar Wakandy, to nic straconego, ponieważ „Black Panther” wciąż jest wyświetlany w kinach, a już 25 kwietnia 2018 roku powrócimy do afrykańskiego państwa w „Avengers: Infinity War”.

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.