10.07.2017 15:29

Walka między fanami „Star Treka” i „Gwiezdnych wojen” skończyła się więzieniem

W świecie geeków jest wiele debat, które nigdy się nie skończą. Jedna z nich związana jest z kosmiczną sagą. 

Walka między fanami „Star Treka” i „Gwiezdnych wojen” skończyła się więzieniem
foto: kadr z filmu

Prawdopodobnie nigdy nie zostanie rozstrzygnięta kwestia, co jest lepsze – DC czy Marvel? Albo z innej beczki – Sega czy Nintendo? Spory o wyższość jednego nad drugim nieraz osiągają wysoką temperaturę, ale prawdopodobnie nie ma intensywniejszej rywalizacji od tej, którą prowadzą ze sobą fani „Star Treka” i „Gwiezdnych wojen”. Pisaliśmy nawet niedawno o bitwie tanecznej. Ta odbyła się w spokojnej atmosferze. Jednak ostatnio doszło do starcia  między dwoma mężczyznami, które zakończyło się dla jednego spędzeniem nocy w celi.

Według stacji FOX 25 News z Oklahomy, niejaki Jerome Dewayne Whyte podczas kłótni związanej z dwoma franczyzami nie wytrzymał i powalił swojego adwersarza na ziemię. Wywiązana się szarpanina, podczas której mężczyzna rzekomo zaczął dusić swojego rozmówcę. Tu sprawy przybrały poważniejszy obrót, bo ofiara wyciągnęła nóż, co podziałało odstraszająco na agresora. Jednak zamiast wycofać się całkowicie, Whyte próbował chwycić za broń i w trakcie pociął sobie dłoń. Podczas aresztowania znaleziono przy nim marihuanę.

Niestety nie wiadomo, do której grupy fanów należał Whyte, ale bez wątpienia tak poważną rozmowę powinien przeprowadzać będąc zjaranym. Wówczas mógłby wpaść na argument, który rozstrzygnąłby ten odwieczny dylemat. Porównanie „Star Treka” i „Gwiezdnych wojen” jest o tyle bezsensowne, gdyż obie franczyzy stworzono dla kompletnie innego medium. Mimo iż powstało wiele filmów o załodze statku Enterprise, to jest to przede wszystkim uniwersum związane z telewizją. Saga George’a Lucasa to jeden z najwcześniejszych przykładów kina nowej przygody – spektaklów stricte kinowych, które mają nas zachwycać efektami specjalnymi. Przyjemność można czerpać z obu tytułów.  

Kamil Dachnij
Tagi: Star Wars Star Trek