13.08.2020 15:50

Wampiry w nawiedzonym domu. Zwiastun filmu „The Amityville Harvest”

W sieci zadebiutował zwiastun przedziwnego horroru „The Amityville Harvest”, opowiadającego o wampirach mieszkających w nawiedzonym domu.

Wampiry w nawiedzonym domu. Zwiastun filmu „The Amityville Harvest”
fot. Martin Fricker / Splash News/ East News (zdjęcie poglądowe)

Na wstępie warto wynotować, że „The Amityville Harvest” to produkcja, która nie ma nic wspólnego z oryginlanym horrorem „The Amityville Horror” z 1979 roku, ani jego remakiem z 2005, w którym występował Ryan Reynolds. Okazuje się, że nazwa domu Amityville znajduje się bowiem w tzw. domenie publicznej. 

Jak podaje amerykański portal Screen Rant ten stan rzeczy wynika z faktu, że wydarzenia, które zainspirowały twórców „The Amityville Horror” wydarzyły się naprawdę.

Foto: United Archives/ East News
Foto: United Archives/ East News
Przeczytaj także Top 6: słynne horrory, o których nie mieliście pojęcia, że oparte zostały na faktach

Przedziwna historia z Amityville

Wedle doniesień prasowych rodzina Lutz miała rzeczywiście zamieszkać w domu pod adresem 112 Ocean Avenue w miasteczku Amityville, a następnie uciec stamtąd w popłochu, gdy okazało się, że to miejsce może być nawiedzone przed duchy i złe moce. Faktem jest też to, że dwa lata wcześniej niejaki Ronald DeFeo Jr. dokonał w domostwie brutalnego morderstwa, zabijając członków swojej rodziny.

W związku z tym, że te historie należą także do zbiorów prasowych i danych publicznych, autorzy scenariuszy filmów z serii „The Amityville Horror” nie mogli użyć nazwy „Amityville” jako nazwy własnej, związanej z konkretną franczyzą. Nota Bene – z właściwą franczyzą związane są trzy oryginalne części oraz remake. Pozostałych 20 filmów, które powstało, korzysta z klauzuli, że może bez problemu wykorzystać nazwę „Amityville”.

Foto: Kadr z filmu "Koszmar z ulicy Wiązów 4: Władca snów"
Foto: Kadr z filmu "Koszmar z ulicy Wiązów 4: Władca snów"
Przeczytaj także Top25: Kultowe horrory, które powinien obejrzeć każdy fan kina grozy

Tak jest też w przypadku „The Amityville Harvest”, niskobudżetowego horroru, opowiadającego o wampirach, uwięzionych w nawiedzonym domu.

„The Amityville Harvest” – zwiastun

W sieci zadebiutował właśnie zwiastun tej produkcji. Prezentuje się następująco:

Lust from Darkness
Lust from Darkness
Przeczytaj także Polski horror erotyczny oferuje darmową grę wstępną. Macie ochotę na niezobowiązujący seks z demonem?

„TheAmityvilleHarvest” – fabuła

Wraz ze zwiastunem, pojawił się także oficjalny opis fabuły. Mówi on o tym, że film opowiada o młodej kobiecie, która wraz z ekipą filmową udaje się do starej rezydencji, w celu przeprowadzenia badań na temat szmuglowania alkoholu na jej terenie w przeszłości. Ekipa odkrywa jednak na miejscu przerażającego Vincenta, mężczyznę, którego głos ani twarz nie rejestrują się na materiale wideo. W okolicy zaczynają dziać się coraz dziwniejsze rzeczy, a kolejne osoby zaczynają ginąć w niewyjaśnionych okolicznościach. Czy sprawcą zamieszania jest blady Vincent?

„The AmityvilleHarvest” – obsada i ekipa

Za film odpowiada Thomas J. Churchill, twórca takich „perełek”, jak „Lazarus: Apocalypse”, „Check Point”, czy „The Emergin Past”. Na ekranie zobaczymy zaś następujący skład obsadowy: Sadie Katz, Paul Logan, Julie Anne Prescott, Eileen Dietz, Yan Birch i  Kyle Lowder.

Niskobudżetowy horror osiągnął zaskakujący sukces. Taka sytuacja miała miejsce tylko dwa razy w historii
Niskobudżetowy horror osiągnął zaskakujący sukces. Taka sytuacja miała miejsce tylko dwa razy w historii
Przeczytaj także Niskobudżetowy horror osiągnął zaskakujący sukces. Taka sytuacja miała miejsce tylko dwa razy w historii

„The Amityville Harvest” – kiedy premiera?

Film ma trafić od razu na rynek VOD. W USA produkcja trafi więc na wybrane platformy płatnego VOD już 20 października. W tym momencie nie wiadomo jeszcze czy i kiedy film trafi do polskich odbiorców.

Czytaj także: Naśladowała Trumpa na TikToku. Teraz dostała własny program na Netfliksie.

Czy obejrzał(a)byś film "The Amityville Harvest"?

Tagi: Film News Zwiastuny Amityville Horror