Warner Bros.: Ben Affleck wyreżyseruje film o Batmanie

Robert Skowronski
13.04.2016 08:17
Warner Bros.: Ben Affleck wyreżyseruje film o Batmanie Fot. LFI / Photoshot / REPORTER / East News

Mimo nie najlepszego przyjęcia filmu „Batman v Superman: Świt sprawiedliwości” studio Warner Bros. nie rezygnuje z kolejnych planów dystrybucyjnych. Potwierdzono, że Ben Affleck wyreżyseruje solowy film o Mrocznym Rycerzu.

Mówiło się o tym jeszcze przed premierą obrazu Zacka Snydera, jednak nie było w tej sprawie oficjalnego stanowiska. Cała nasza dotychczasowa wiedza opierała się przede wszystkim na wypowiedziach samego Afflecka, który wyraził chęć na stworzenie takiego dzieła. Teraz już wiemy, że dostał on zielone światło od studia.

Informację o tym wyjawił Kevin Tsujihara, dyrektor Warner Bros., podczas corocznego spotkania twórców filmowych na CinemaConie w Las Vegas. Początkowo mówił o sukcesie kasowym „Batman v Superman: Świt sprawiedliwości” - obraz w weekend otwarcia zarobił 170,1 miliona dolarów:

Stwarza to doskonały fundament dla naszego filmowego uniwersum DC, które będzie się składać z przynajmniej 10 produkcji do końca 2020 roku. Niezwykle się cieszę, że będziemy też mogli pracować z Benem Affleckiem przy solowym „Batmanie”.

To niejedyny film ze świata DC Comics, w który będzie zaangażowany Affleck. Patrick Whitesell z agencji artystycznej William Morris Endeavor wyjawił przy jakich innych projektach będzie pracował aktor:

Został już zakontraktowany do wystąpienia w pierwszej i drugiej części „Ligi Sprawiedliwości”. Będzie przynajmniej trzy razy nosił pelerynę, a to dlatego, że powstał już scenariusz o Batmanie, który napisał Ben. To bardzo fajny pomysł.

Sam Affleck mówił w wywiadach o dobrze układającej się współpracy ze scenarzystą takich produkcji, jak „Flash”, „Arrow”, czy animowanej „Ligi Sprawiedliwych”:

Geoff Johns jest świetnym facetem. Wspólnie pracujemy nad jedną rzeczą i jestem tym naprawdę podekscytowany. Kocham tego faceta, jest najlepszy.

Więcej szczegółów nie zostało ujawnionych. Możemy jedynie spróbować przewidzieć, kiedy obraz miałby trafić do kin. Studio Warner Bros. ma zarezerwowane dwa terminy dla jeszcze niezatytułowanych filmów - tymi datami są 5 października 2018 i 1 listopada 2019. Prawdopodobnie któregoś z tych dni zobaczymy na ekranach solowy obraz o Batmanie. Drugi z terminów zapewne będzie należeć do „Legionu samobójców 2”.

„Batman v Superman: Świt sprawiedliwości” bardzo dobrze poradził sobie w box office w pierwszych dniach wejścia do kin. Film zaliczył najlepsze otwarcie w 2016 roku i szóste w historii. Dzieło poprawiło ubiegłoroczny rekord weekendu wielkanocnego. Wówczas tytuł należał do „Szybkich i wściekłych 7” (147,2 miliona dolarów). Zackowi Snyderowi udało się uzyskać czwarte najlepsze otwarcie w historii komiksowych ekranizacji oraz ustanowić rekord ekranizacji tytułów DC Comics, który dotąd należał do filmu „Mroczny Rycerz powstaje” (160,9 milionów dolarów).

Myślicie, że Ben Affleck poradzi sobie w roli reżysera?

Robert Skowronski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.