Warner Bros. chciało czwartego "Batmana" Christophera Nolana. Dlaczego ostatecznie nie powstał?

19.11.2019 12:41
Warner Bros. chciało czwartego "Batmana" Christophera Nolana. Dlaczego ostatecznie nie powstał? Fot. materiały prasowe Warner Bros.

Okazuje się, że studio Warner Bros. było zainteresowane produkcją kolejnej części "Batmana" w reżyserii Christophera Nolana. Dlaczego film jednak nie powstał?

Christian Bale promuje obecnie swój najnowszy film, "Le Mans 66". Podczas jednego z wywiadów aktor wyjawił, że studio Warner Bros. nalegało na powstanie kolejnej części "Batmana" z nim w roli głównej. 

Warner Bros. chciało czwartego "Batmana" Christophera Nolana

Christian Bale przyznał, że wraz z Christopherem Nolanem nie zakładali od razu, że "Batman" będzie trylogią. Mieli na uwadze fakt, że jeśli film nie odniesie odpowiedniego sukcesu, "Batman - Początek" będzie jednocześnie końcem ich przygody z zamaskowanym superbohaterem. Tak się jednak nie stało i Bale wystąpił jako Bruce Wayne w jeszcze dwóch kolejnych produkcjach. Gdy i one okazały się sukcesem, przedstawiciele Warner Bros. zwrócili się do Bale'a i Nolana, proponując stworzenie kolejnej odsłony. Ci jednak odmówili.

Przeczytaj także

Wszystko z uwagi na fakt, że Christopher Nolan od początku zakładał, że jego "Batman" będzie, w najlepszym wypadku, trylogią. Christian Bale zamierzał to uszanować. 

Przyszli do nas z pytaniem: "Co powiecie na 4. część?". Powiedziałem "Nie. Musimy zrobić tak, jak wymarzył sobie Chris. Zakładał, że - jeśli nam się poszczęści - stworzymy trylogię. Nie przeciągajmy tego za bardzo".

Dlatego właśnie my, a właściwie Chris zrezygnował. Ja po prostu usłyszałem, że w takim razie moje usługi nie są już potrzebne [śmiech].

Przeczytaj także

Po Christianie Bale'u pałeczkę przejął Ben Affleck, który wystąpił w roli Batmana w "Batman v Superman" i "Lidze Sprawiedliwości". Najnowszym Batmanem jakiego przyjdzie nam zobaczyć, będzie interpretacja Roberta Pattinsona, który zadebiutuje jako Bruce Wayne w 2021 roku.

Zobacz też: Christian Bale o Robercie Pattinsonie: "To dobry wybór na Batmana" 

Natalia Nowecka - redaktor online Antyradio.pl
Natalia Nowecka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.