Warner Bros. chciało czwartego "Batmana" Christophera Nolana. Dlaczego ostatecznie nie powstał?

19.11.2019 12:41
Foto: materiały prasowe Warner Bros.|undefined Fot. materiały prasowe Warner Bros.

Okazuje się, że studio Warner Bros. było zainteresowane produkcją kolejnej części "Batmana" w reżyserii Christophera Nolana. Dlaczego film jednak nie powstał?

Christian Bale promuje obecnie swój najnowszy film, "Le Mans 66". Podczas jednego z wywiadów aktor wyjawił, że studio Warner Bros. nalegało na powstanie kolejnej części "Batmana" z nim w roli głównej. 

Warner Bros. chciało czwartego "Batmana" Christophera Nolana

Christian Bale przyznał, że wraz z Christopherem Nolanem nie zakładali od razu, że "Batman" będzie trylogią. Mieli na uwadze fakt, że jeśli film nie odniesie odpowiedniego sukcesu, "Batman - Początek" będzie jednocześnie końcem ich przygody z zamaskowanym superbohaterem. Tak się jednak nie stało i Bale wystąpił jako Bruce Wayne w jeszcze dwóch kolejnych produkcjach. Gdy i one okazały się sukcesem, przedstawiciele Warner Bros. zwrócili się do Bale'a i Nolana, proponując stworzenie kolejnej odsłony. Ci jednak odmówili.

Przeczytaj także

Wszystko z uwagi na fakt, że Christopher Nolan od początku zakładał, że jego "Batman" będzie, w najlepszym wypadku, trylogią. Christian Bale zamierzał to uszanować. 

Przyszli do nas z pytaniem: "Co powiecie na 4. część?". Powiedziałem "Nie. Musimy zrobić tak, jak wymarzył sobie Chris. Zakładał, że - jeśli nam się poszczęści - stworzymy trylogię. Nie przeciągajmy tego za bardzo".

Dlatego właśnie my, a właściwie Chris zrezygnował. Ja po prostu usłyszałem, że w takim razie moje usługi nie są już potrzebne [śmiech].

Przeczytaj także

Po Christianie Bale'u pałeczkę przejął Ben Affleck, który wystąpił w roli Batmana w "Batman v Superman" i "Lidze Sprawiedliwości". Najnowszym Batmanem jakiego przyjdzie nam zobaczyć, będzie interpretacja Roberta Pattinsona, który zadebiutuje jako Bruce Wayne w 2021 roku.

Zobacz też: Christian Bale o Robercie Pattinsonie: "To dobry wybór na Batmana" 

Natalia Nowecka|undefined
Natalia Nowecka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.