20.07.2017 11:51

Warner Bros. ogłosiło remake „Inwazji łowców ciał”

Łowcy ciał powracają! Niebawem studio Warner Bros. rusza z pracami nad remakiem słynnego filmu science-fiction.

 Warner Bros. ogłosiło remake „Inwazji łowców ciał”
foto: EastNews/Album Online

Magazyn The Hollywood Reporter potwierdził doniesienia, że studio Warner Bros. pracuje nad odświeżoną wersją filmu science-fiction „Inwazja łowców ciał”. Wiadomo już, kto wyprodukuje film oraz kto będzie odpowiedzialny za scenariusz. Produkcją zajmie się John Davis, który znany jest z pracy nad takimi filmami jak „Ja, robot” i „Kronika”. Scenarzystą został David Leslie Johnson, który pracował przy takich horrorach jak „Obecność 2”, „Sierota” czy „Żywe trupy”. Więcej szczegółów dotyczących filmu na razie nie ujawniono.

Powieść z 1954 roku doczekała się już czterech adaptacji kinowych. W filmie z 1956 roku małe amerykańskie miasteczko nawiedzają obcy, którzy zastępują mieszkańców. Kosmici są ich idealnymi kopiami, jeżeli chodzi o cechy fizyczne. Od Ziemian różni ich jedynie to, że prawie całkowicie wyprani są z emocji. W 1978 roku powstał pierwszy remake „Inwazji łowców ciał” z  Donaldem Sutherlandem i Jeffem Goldblumem w rolach głównych.

W 1993 roku powstał film „Porywacze ciał”, która odbiegała od oryginału, bo obcy zaatakowali bazę wojskową. Stopniowo sobowtóry bez uczuć przejmują jednostkę wojskową. W 2007 nakręcono kolejny film bazujący na tym samym pomyśle. W „Inwazji” z Nicole Kidman i Danielem Craigiem, walczą z wirusem, który szybko okazuje się mieć pozaziemskie pochodzenie. Zaraza zamienia ludzi w bezdusznych niewolników.

Johnson ma już za sobą owocną współpracę z Warner Bros., przy serii „Obecność”. Podpisał również umowę ze studiem na scenariusz do zbliżającego się remake'u „Koszmaru z ulicy Wiązów”. Miejmy nadzieję, że uda mu się przywrócić zarówno postacie łowców ciał, jak i Freddy'ego Krugera do czasów dawnej chwały.

Sergiusz Kurczuk
Tagi: News remake