02.04.2019 12:28

Warner Bros. strollowało fanów zwiastunem "Aquamana 2"

W sieci 1 kwietnia 2019 roku pojawił się zwiastun "Aquamana 2", który obiecywał nam, że film pokaże "rządy króla". Okazało się jednak, że był to jedynie żarcik primaaprilisowy. 

Aquaman
foto: materiały prasowe

My zażartowaliśmy, że Disney przejmie DC Comics, a Warner Bros. postanowił strollować fanów zwiastunem nadchodzącego filmu "Aquaman 2". Wideo w ciągu doby zdobyło ponad 11 milionów wyświetleń na YouTubie, ale niestety nie prezentuje nam nowych scen z sequela przygód Arthura Curry'ego - jest jedynie zapowiedzią "Shazama!", który pojawi się w kinach 5 kwietnia 2019 roku.

Aquaman 2 doczekał się zwiastuna

I trzeba przyznać, że na pierwszy rzut oka można się nabrać - wykorzystano font znany z oficjalnego tytułu "Aquamana", do którego dodano cyfrę "2". Wideo zapowiada nam również, że "Król będzie rządził". Chwilę później słowo "Król" jest zastąpione wyrazem "dzieciak", na ekranie pojawia się czerwono-żółta smuga, hasło jest zamienione na logo "Shazama!", a w tle zaczyna lecieć utwór "My Name Is" w wykonaniu Eminema. Sam bohater staje obok swojego dzieła, popijając słodki napój:

Shazam!
Shazam!
Przeczytaj także "Shazam!" - oto nawiązania do innych filmów. Wśród nich "Batman v Superman" i "Duży"

Czytając komentarze na YouTubie możemy zauważyć, że widzowie nie są za bardzo zdenerwowani tym "prankiem" Warnera - wiele osób chce pójść na "Shazama!" właśnie dzięki kreatywnej kampanii marketingowej. Sama produkcja zdobywa bardzo dobre oceny od krytyków oraz widzów, którzy mieli okazję zobaczyć produkcję przed premierą. W samym filmie znajdują się natomiast fragmenty sugerujące, iż twórcy planują już kontynuację "Shazama!". Tak jak wspomnieliśmy - film trafi do kin 5 kwietnia 2019 roku.

Aquaman 2 - data premiery

"Aquaman 2" na pewno powstanie - DC potwierdziło to w lutego 2019 roku. Twórcy zapowiedzieli również, że produkcja z Jasonem Momoą trafi do kin dopiero 16 grudnia 2022 roku. 

Kamil Kacperski
Tagi: Aquaman Shazam- DC Comics