07.06.2019 10:31

Warner planuje własną platformę streamingową. Ma zawierać treści z HBO i Cinemax

Niebawem do świata platform streamingowych dołączy zupełnie nowy serwis, który przygotowuje przedsiębiorstwo WarnerMedia. Co znajdzie się w ofercie?

Warner Bros.
foto: Album/EAST NEWS

Przyszłość mediów leży w internecie i doskonale zdają sobie z tego sprawę potentaci na tym rynku. Z tego powodu wszelkie stacje telewizyjne powołują do życia serwisy oferujące oglądanie filmów i seriali za pośrednictwem sieci. Konkurencja rośnie z roku na rok i obok takich tuzów jak Netflix, Showtime czy Hulu niebawem pojawi się Disney+. Okazuje się, że Warner Bros Entertainment. nie zostaje w tyle i pracuje nad własną platformą streamingową.

Platforma streamingowa Warner Bros. - co się na niej znajdzie?

Jak podaje Deadline, zawartość platformy streamingowej Warnera nie będzie obejmować jedynie produkcji tego przedsiębiorstwa, ale również treści z innych marek należących do WarnerMedia. Oznacza to, że użytkownicy nowego serwisu będą mieli również dostęp do seriali i filmów HBO i Cinemax. Co za tym idzie, miesięczny koszt abonamentów ma wynosić więcej niż u konkurencji. Serwis WarnerMedia ma kosztować około 17 dolarów miesięcznie. Tak przynajmniej donosi anonimowe źródło Wall Street Journal. W ofercie platformy ma się pojawić wiele klasycznych produkcji kinowych, między innymi filmy z czasów Złotej Ery Hollwyood.

Pepe pan dziobak
Pepe pan dziobak
Przeczytaj także Disney Plus: znamy szczegóły nowych produkcji Disneya. Wśród nich m.in. film o Fineaszu i Ferbie

Nowy serwis stawia pod znakiem zapytania DC Universe - platformę również należącą do Warner Bros., która wystartowała w 2018 roku. Znajdują się na niej wszelkie filmy, seriale i komiksy związane z wydawnictwem DC. Według portalu Dealine WarnerMedia zamierza dokonać reewaluacji, która pomoże podjąć decyzję na temat przyszłości DC Universe. Nie wykluczone, że z tego powodu skasowano serial "Swamp Thing", którego pierwszy sezon dopiero co zadebiutował na platformie. Mimo że "Doom Patrol" okazał się sukcesem, na razie nie zapowiedziano oficjalnie, że serial dostanie 2. sezon. Pewnie mogą się natomiast poczuć widzowie "Titans" i "Young Justice" - produkcji które doczekają się kontynuacji. W najbliższej przyszłości na DC Universe zadebiutują też dwie nowe produkcje - aktorska adaptacja "Stargirl" oraz animowany serial o Harley Quinn.

Platforma streamingowa Warner Bros.- kiedy wystartuje?

Na razie nie zdradzono żadnych pozostałych szczegółów dotyczących serwisu. Nie wiadomo jak będzie się nazywał, ani kiedy zostanie oddany użytkownikom. Prawdopodobnie premiera platformy odbędzie się w roku 2020, chociaż to jedynie domysły. Pod koniec 2019 roku wystartuje natomiast Disney+ - jeden z największych konkurentów WarnerMedia. Która platforma okaże się większym sukcesem? Przekonamy się za jakiś czas.

Zobacz też: Poznaliśmy najpopularniejsze serwisy VOD w Polsce. Który cieszy się największą oglądalnością?

Tagi: News Netflix