15.06.2016 11:30

Warszawiacy nie chcą, żeby Elsa z „Krainy Lodu” była lesbijką

Mieszkańcom stolicy nie podoba się pomysł księżniczki Elsy jako lesbijki i zbierają podpisy pod petycją. Ich zdaniem „Disney nie powinien ulegać naciskom” różnych środowisk.

Warszawiacy nie chcą, żeby Elsa z „Krainy Lodu” była lesbijką
foto: kadr z wideo

Na początku maja 2016 roku w internecie, a zwłaszcza na Twitterze i Facebooku, niesamowitą popularność zaczął zdobywać wymyślony przez dziennikarkę MTV Alexis Isabel hasztag #GiveElsaaGirlfriend. Wszystko z powodu organizacji GLAAD (Gay & Lesbian Alliance Against Defamation), która zarzuciła studiu brak postaci homoseksualnych w jego produkcjach. Sama Jennifer Lee, współtwórczyni i scenarzystka filmu podkreśliła, że nie zamierza narzucać fanom jedynej słusznej interpretacji postaci „lodowej władczyni”.

Choć mogłoby się wydawać, że sprawy wytwórni to dość odległy temat dla polskich fanów, to jednak w dyskusję o seksualnych preferencjach księżniczki postanowili się także włączyć Warszawiacy. Grupa fanów sprzeciwia się pomysłowi, według którego Elsa miałaby być lesbijką. Na portalu CitizenGo przygotowana została specjalna petycja, pod którą zbierane są podpisy i która ma być przekazana Disneyowi. Do tej pory udało się ich zebrać ponad 300 tysięcy.

"

Prosimy Państwa o podpisanie petycji skierowanej do Disney’a. Prosimy w niej wprost o… czarującego księcia dla księżniczki! (Angielski hashtag: #CharmingPrinceForElsa). Akcja ruchów LGBT stała się szalenie popularna. Odwróćmy ten trend. Każdorazowe podpisanie petycji wysyła maila do Disney'a. Niech otrzymają jak najwięcej próśb osób, które nie zgadzają się na wykorzystywanie dzieci do politycznych celów ruchów LGBT (pisownia oryginalna). "

Elsa

Na Facebooku Warszawy w Pigułce zdania na temat petycji są podzielone. Jedni uważają, że bajki dla młodszych dzieci nie powinny poruszać tematyki homoseksualizmu, inni są przekonani, żeby z małymi widzami porozmawiać na ten temat.

W ostatnich miesiącach 2016 roku w mediach coraz częściej poruszany jest temat obecności bohaterów LGBTQ w najnowszych produkcjach filmowych. Na początku marca 2016 Mark Hamill wyznał, że Luke Skywalker może być gejem, a w kolejnych częściach „Gwiezdnych wojen” może pojawić się więcej tego typu wątków. Z kolei twórcy rebootu serialu o przygodach bohaterki popularnego w latach 90. serialu „Xena” chcieliby doprowadzić do jej coming outu. 

Internauci dopatrzyli się też miłosnej historii między Batmanem i Supermanem, a przy boku Kapitana Ameryki chętnie widzieliby chłopaka, którym zostałby Bucky Barnes znany też jako Zimowy Żołnierz. Co ciekawe, temat ten ma nawet nie ominąć odmętów oceanu. Ellen DeGeneres, prowadząca program popularny amerykański talk show „The Ellen DeGeneres Show”, zdradziła, że w „Gdzie jest Dory?”, kontynuacji animacji „Gdzie jest Nemo?” z 2003 roku, pojawi się transgenderowa postać.

Zamierzacie podpisać się pod petycją?

Justyna Kierzkowska
Tagi: Kraina lodu