Wątek Syriusza w "Czarze Ognia" miał wyglądać inaczej. Czemu J.K. Rowling zmieniła zdanie?

07.04.2020 11:22
Wątek Syriusza w "Czarze Ognia" miał wyglądać inaczej. Czemu J.K. Rowling zmieniła zdanie? Fot. materiały prasowe Warner Bros.

Gdzie ukrywać miał się Syriusz w 4. części "Harry'ego Pottera"? Okazuje się, że jego wątek miał początkowo wyglądać zupełnie inaczej. Co skłoniło J.K. Rowling do zmiany zdania?

Wszyscy pamiętamy, jak potoczyły się losy ojca chrzestnego Harry'ego w serii autorstwa J.K. Rowling. Autorka wyznała niegdyś jednak, że jego wątek miał się w pewnej chwili potoczyć nieco inaczej. Co skłoniło ją do zmiany wydarzeń?

"Harry Potter" - Wątek Syriusza w "Czarze Ognia" miał wyglądać inaczej

Po wydarzeniach ukazanych w "Więźniu Azkabanu" i ucieczce Petera Pettigrew, Syriusz Black zmuszony był pozostawać w ukryciu. By nie zostać schwytanym przez Ministerstwo Magii, ojciec chrzestny Harry'ego uciekł z Europy i - jak podejrzewał chłopak - przyczaił się gdzieś w tropikach. Gdy jednak w "Czarze Ognia" młody Potter znalazł się w niebezpieczeństwie, dręczyły go niepokojące sny i został zmuszony do udziału w Turnieju Trójmagicznym, Black w te pędy powrócił do kraju. I tu przechodzimy do momentu, od którego jego wątek miał potoczyć się nieco innym torem.

Przeczytaj także

Na obrzeżach Hogsmeade mieszkała podstarzała czarownica imieniem Mopsy Fleabert. Była olbrzymią wielbicielką psów i trzymała ich w domu cały zastęp (ku niezadowoleniu sąsiadów). Wydała nawet książkę zatytułowaną "Animal Ghosts of Britain", którą można było znaleźć w Wieży Gryffindoru. Jak się zapewne domyślacie, poczciwa Mopsy miała przygarnąć Syriusza, biorąc go za bezdomnego psa. Niezorientowanym przypominamy, że Black był animagiem i potrafił przybrać postać dużego, czarnego psa. 

Przeczytaj także

J.K. Rowling zmieniła jednak zdanie i kazała wydawcy wyciąć postać Mopsy. Syriusz skończył ostatecznie żyjąc w jaskini nieopodal Hogsmeade, żywiąc się głównie szczurami. Autorka uznała bowiem, że postać Mopsy Fleabert niczego nie wnosi do fabuły, a bez jej udziału Harry, Ron i Hermiona mogli swobodnie spotkać się z Syriuszem i porozmawiać nim o aktualnych wydarzeniach w życiu Pottera, bez obaw, że "właścicielka" Blacka im przeszkodzi. 

Zobacz też: "Harry Potter" - 15 ciekawostek, które J.K. Rowling zdradziła już po zakończeniu serii 

Natalia Nowecka - redaktor online Antyradio.pl
Natalia Nowecka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.