30.08.2018 13:00

Wesley Snipes potwierdził, że pracuje z Marvelem nad kolejnymi częściami „Blade'a”

Aktor potwierdził, że rozmawiał z Marvelem o przyszłości marki, która według niego jest całkiem świetlana. Na razie jednak trwają poszukiwania aktora, który mógłby wcielić się w łowcę wampirów, a Marvel jest skupiony nad tworzeniem kolejnych odsłon przygód Spider-Mana i reszty MCU.

Blade
foto: kadr z filmu

„Blade” został wydany w 1998 roku i był jedną z pierwszych produkcji superbohaterskich „nowej generacji”. Kolejni w kolejce byli X-Meni i Spider-Man, ale to właśnie film z Wesleyem Snipesem pomógł Marvelowi nieco zarobić na przełomie wieków, kiedy sytuacja firmy była wręcz tragiczna. W związku z tym, że MCU jest obecnie najlepiej zarabiającą franczyzą na świecie, Snipes wypowiedział się na temat ponowienia współpracy z Marvelem.

Aktor zdradził w wywiadzie dla Vice, że wraz z Marvelem wymyślili dwa projekty związane ze światem Blade'a. Według niego fani nie będą się mogli zdecydować, który z nich będzie im się bardziej podobał:

"

Prowadzimy wiele rozmów na ten temat i jesteśmy bardzo szczęśliwi, że znowu jest zainteresowanie i entuzjazm dotyczący tego świata. Stworzyliśmy dwa projekty, które idealnie pasują do tamtych realiów. Kiedy ludzie je zobaczą, to będą mieli problem, żeby zdecydować, który z nich jest lepszy. "

Czy powstanie reboot Blade'a?

Snipes dodał, że prace trwają już dwa lata, ale na razie niestety ich końca nie widać:

"

Całe szefostwo Marvela i moja drużyna - gadaliśmy o tym już dwa lata temu. Wszyscy są entuzjastycznie nastawieni, wszyscy to czują. Ale oni mają biznes do pilnowania i muszą wszystko sobie ustawić, zanim wezmą się za kolejną rzecz. W międzyczasie ja też muszę zająć się biznesem i innymi sprawami, więc jak nadejdzie dobry czas, to zrobimy, co mamy zrobić. "

Aktor zdradził, że trudno jest im na razie znaleźć kogoś, kto mógłby wcielić się w tytułową postać:

"

Jest wiele rzeczy, które muszą być w odpowiednim miejscu. W sensie, wow. Kim jest ten gość? To musi być ktoś, kto może zmierzyć się z oczekiwaniami fanów. Oprócz tego umiejętności - nie ma zbyt dużo facetów, którzy potrafią grać, tańczyć, walczyć wręcz i jeszcze do tego mieć ten smak Blade'a. Nie ma zbyt dużo czekoladek, które to potrafią. Jeśli wybiorą czekoladkę. Jak chcą iść w wanilię to... ech, nie wiem. Z jednej strony super, bo to przeciw tradycji. Czerpałem z tego korzyści. Nie wiem tylko, czy byłoby to dobre z marketingowego punktu widzenia. Tak, to ciężkie. No i muszą mieć trochę mięśni i seksapilu. Je*any Blade ma mnóstwo seksapilu. "

A Wy chcielibyście zobaczyć reboot „Blade'a”? A może serial Netfliksa o przygodach zabójcy wampirów? Na razie niestety nie mamy żadnych konkretów, więc pozostaje nam jedynie czekać na oficjalne zapowiedzi Marvela.

Kamil Kacperski
Tagi: News Blade Wesley Snipes