21.02.2019 13:14

Whoopi Goldberg poprowadzi galę wręczenia Oscarów 2019?

Oscary 2019 oficjalnie nie będą miały prowadzącego. Pojawiły się jednak spekulacje, że gospodynią gali ma być Whoopi Goldberg. Czy Akademia Filmowa przygotowała niespodziankę?

Whoopi Goldberg
foto: East News

Po raz pierwszy od 30 lat gala wręczenia Oscarów nie będzie mieć prowadzącego. Tak przynajmniej wynika z oficjalnych informacji na temat imprezy. Statuetki będą wręczać wybrani przez organizatorów laureaci nagród, a między ogłoszeniem kolejnych zwycięzców zobaczymy występy muzyczne związane z nominowanymi filmami. Pojawiła się jednak ciekawa teoria, dotycząca niespodzianki, którą rzekomo szykuje Amerykańska Akademia Sztuki i Wiedzy Filmowej. Tak naprawdę gospodynią show ma być Whoopi Goldberg.

Władca Pierścieni: Powrót Króla
Władca Pierścieni: Powrót Króla
Przeczytaj także Filmy, które zdobyły najwięcej Oscarów [LISTA]

Oscary 2019 - Whoopi Goldberg poprowadzi galę rozdania nagród?

To, że na Oscarach 2019 zabraknie prowadzącego, nie zostało zaplanowane. Początkowo gospodarzem gali miał być Kevin Hart. Komik nie chciał jednak powtórnie przepraszać za homofobiczne wpisy na Tweeterze i postanowił zrezygnować z możliwości poprowadzenia wydarzenia. Stało się to na kilka miesięcy przed rozdaniem Oscarów, więc organizatorzy postanowili powołać do życia pierwszą od 1989 roku galę wręczenia nagród bez gospodarza. Ale czy na pewno?

Jak donosi portal Movieweb, w sieci pojawiła się plotka, mówiąca, że Akademia Filmowa chce zaskoczyć widzów i postawić ich przed pewnym faktem dokonanym. W rzeczywistości Whoopi Goldberg będzie prowadzącą, a nie tylko jedną z zapowiadających laureatów, jak wcześniej oficjalnie poinformowano. Aktorka jest jedną ze współprowadzących talk-show The View. W ostatnim odcinku programu jednak nie wystąpiła z powodu choroby. Jeden z użytkowników Twittera dostrzegł w złym samopoczuciu gwiazdy teorię spiskową.

"

Nieobecność Whoopi Goldberg w The View (jest chora - tak mówią) dzień po tym, jak ogłoszono ją jedną z prezenterek Oscarów + fakt, że jest jedną z gospodyń Oscarów, którą ogłoszono prezenterką + otwarcie mówiła w The View w styczniu, że byłby gotowa na ponową rolę gospodyni=??? "

Trzeba przyznać, że powyższa teoria ma sens. Czemu jednak organizatorzy mieliby trzymać tę informację w tajemnicy? Wątpliwości w charakterystyczny dla siebie, dowcipny sposób, rozwiała koleżanka Goldberg z programu The View - Joy Behar.

"

Whoopi jest wciąż chora. Nie czuje się dobrze i pojawiły się teorie spiskowe w internecie, według których wcale nie jest chora, tylko w tajemnicy przygotowuje się do Oscarów. Pozwólcie mi wyjaśnić całą tę sytuację. Whoopi jest na macierzyńskim, przepraszam. To był cud! Tak naprawdę kuruje się po zapaleniu płuc. To poważna sprawa. Nie sądzę, że byłaby w stanie poprowadzić Oscary i jestem pewna, że jest bardzo zawiedziona. Nie jest nawet na tyle zdrowa, żeby podprowadzić ten program, a co dopiero Oscary! "

Wygląda więc na to, że domysły internautów niestety się nie sprawdziły i Oscary 2019 rzeczywiście odbędą się bez prowadzącego. No chyba, że Behar jest zaangażowana w spisek, albo nie zna całej prawdy na temat nieobecności Whoopi Goldberg.

Oscary 2019 - kiedy odbędzie się gala?

Prawdę na temat Oscarów poznamy już niedługo. 91. ceremonia rozdania Oscarów odbędzie się już 24 lutego 2019 roku. Relację z wręczenia prestiżowych nagród filmowych będziecie mogli przeczytać na Antyradio.pl!

>>Zobacz też: Największe rozczarowania nominacji do Oscarów 2019<<

Sergiusz Kurczuk
Tagi: Oscary Oscary 2019 Whoopi Goldberg