07.10.2019 09:38

Widzowie "Jokera" uciekli z kina, ponieważ "mężczyzna zachowywał się podejrzanie"

Do nietypowej sytuacji doszło w jednym z kin w Long Beach w Kalifornii, gdzie uczestnicy seansu "Jokera" postanowili się ewakuować w trakcie pokazu. Wszystko przez "podejrzanego mężczyznę".

Joker
foto: kadr z filmu "Joker"/Warner Bros.

Widzowie podczas pokazu "Jokera" w trakcie pierwszego weekendu byli zmuszeni do ewakuacji z kina w Long Beach, ze względu na mężczyznę, który zachowywał się bardzo podejrzanie. Jak podaje portal Long Beach Post, policja została wysłana do kina Regal Edwards w Long Beach Towne Centre w sobotę, 5 października. Otrzymali bowiem informację, że w kinie "doszło do strzelaniny".

Joker - kino ewakuowane podczas seansu

Rzeczniczka prasowa policji w Long Beach Arantxa Chavarria potwierdziła w rozmowie z LBP, że widownia "sama rozpoczęła ewakuację" z powodu "podejrzanego mężczyzny na terenie kina". 

Todd Phillips i Joaquin Phoenix
Todd Phillips i Joaquin Phoenix
Przeczytaj także Komedia umiera przez poprawność polityczną? Tak twierdzi reżyser "Jokera"

Na oficjalnym facebookowym profilu policji w Long Beach pojawiło się oświadczenie w sprawie, gdzie funkcjonariusze opisali przebieg akcji:

"

Oficerowie pojawili się na miejscu około minutę po wezwaniu. Okazało się, że uczestnicy seansu sami przeprowadzili ewakuację. Wszystko przez podejrzanego mężczyznę z plecakiem, który patrzył podejrzliwie na uczestników seansu w okolicach wyjścia ewakuacyjnego w środku budynku.

Podejrzany został zatrzymany, ale nie znaleziono przy nim żadnej broni. Zabrano go jednak do aresztu ze względu na niepowiązany ze sprawą list gończy. "

Do podobnej sytuacji doszło w Cinemark Century w Huntington Beach, które zostało zamknięte 3 października, kiedy kino otrzymało "wiarygodną pogróżkę" związaną z filmem. Sama produkcja "Joker" zadebiutowała oficjalnie 4 października 2019 roku.

Zobacz także: FBI monitoruje media społecznościowe. Wszystkie posty o "Jokerze" są kontrolowane

Tagi: News Joker