24.09.2018 12:21

Widzowie skrytykowali wygląd księżniczki Tiany w filmie „Ralph Demolka 2”. Disney naprawi swój błąd

W drugim zwiastunie filmu Ralph Demolka w internecie pojawia się postać księżniczki Tiany. Nie wszystkim spodobało się, to jak została przedstawiona. Disney postanowił zareagować na krytykę. 

Widzowie skrytykowali wygląd księżniczki Tiany w filmie „Ralph Demolka 2”. Disney naprawi swój błąd
foto: kadr z filmu Ralph Demolka w internecie

Sequel animacji „Ralph Demolka” to wielka popkulturowa mieszanka, w której każdy znajdzie coś dla siebie. W pierwszym zwiastunie produkcji pojawiło się wiele występów gościnnych postaci znanych z filmów Disneya. W jednej ze scen można było dostrzec szturmowców z „Gwiezdnych Wojen” i postaci z „Toy Story”, ale wystąpiły również księżniczki Disneya. Wśród nich nie mogło zabraknąć pierwszej czarnoskórej królewny - Tiany z filmu „Księżniczka i żaba”. Bohaterka pojawiła się również w drugim zwiastunie z sierpnia 2018 roku. Niestety jej wygląd nie spodobał się wszystkim widzom. 

„Ralph Demolka w internecie” - rasizm w zwiastunie filmu?

Część odbiorców skrytykowała to, jak ukazano Tianę. Fani „Księżniczki i żaby” zauważyli, że bohaterka ma o wiele jaśniejszy odcień skóry. Kontrowersje wzbudziła również fryzura księżniczki uznana za „rasowo dwuznaczną”. Jak donosi portal WSJ, Disney naprawi swój błąd w finalnej wersji filmu, w czym twórcom pomogą aktorka użyczająca głosu Tianie, Anika Noni Rose oraz przedstawiciele organizacji Color of Change. Zmiany mają dotyczyć koloru włosów. Animatorzy powiększą też nos i usta bohaterki. To nie pierwsze oskarżenie Disneya o whitewashing w ciągu ostatnich miesięcy. 

„Ralph Demolka w internecie” - nowy zwiastun filmu

Pod koniec września 2018 roku w sieci zadebiutował kolejny trailer nowych przygód głównych bohaterów. Ralph i Vanellope trafią tym razem do internetu, gdzie spotkają się z wieloma nowymi zjawiskami i po raz kolejny poznają smak przyjaźni. 

W oryginale głosów postaciom użyczą John C. Reilly, Sarah Silverman, Jack McBrayer oraz Gal Gadot. Polska premiera filmu została zaplanowana na 11 stycznia 2019 roku.  

Sergiusz Kurczuk
Tagi: Disney Ralph Demolka w internecie