Widzowie zbojkotują „The Walking Dead”?

Robert Skowronski
06.04.2016 11:42
Widzowie zbojkotują „The Walking Dead”? Fot. kadr z serialu

Zakończył się 6. sezon „The Walking Dead”, który pozostawił widzów z wielkim znakiem zapytania. Niecierpliwość wzięła górę i powstały petycje mające zmusić stację AMC do wyjawienia prawdy o tym, co się wydarzyło w ostatnim odcinku.

3 kwietnia 2016 roku został wyemitowany epizod o tytule „Last Day on Earth”. Jeżeli ktoś go jeszcze nie widział lepiej, żeby nie czytał reszty tekstu, gdyż zdradza on elementy jego fabuły. Odcinek zakończył się w momencie, w którym dobrze nam znani bohaterowie klęczeli u stóp Negana granego przez Jeffreya Deana Morgana. Trzymając w ręku kij baseballowy w końcu uniósł go nad głowę i zadał (prawdopodobnie) śmiertelny cios jednej z postaci.

Oto jak wyglądał finał 6. sezonu:

Czy cios był wymierzony w głowę Ricka, Daryla, Glenna, Maggie, Michonne czy jeszcze kogoś innego? Tego nie ujawniono, choć komiks sugerowałby, że to Glenn. Odpowiedź uzyskamy dopiero w październiku 2016, kiedy „The Walking Dead” powróci w 7. sezonie. Niektórzy widzowie ten stan zawieszenia uznali za zbyt trudny do zniesienia i postanowili stworzyć petycję, której celem jest zmuszenie stacji AMC do wyjawienia kogo zabił Negan.

Zebrano już 648 podpisów z 1000 wymaganych. Jakie fani postawili warunki? Tożsamość ofiary ma zostać ujawniona do 30 maja 2016 roku przez odcinek, który miałby połączyć sezon 6. z 7. lub poprzez materiał wideo oznaczony kategorią wiekową R udostępniony w sieci pokazujący śmierć bohatera z pełnią brutalności. Petycję możecie podpisać pod tym linkiem.

Dla niektórych takie pertraktowanie to zbyt delikatna metoda. Powstał jeszcze jeden wniosek, w którym nie ma już miejsca na kompromisy. Fani grożą bojkotem serialu. W tym wypadku zebrano 107 podpisów. W opisie akcji czytamy:

W tej petycji nie chodzi o zmianę tego, co już się stało, ale o to, aby podobne błędy nie były popełniane w przyszłości. Na koniec 6. sezonu „The Walking Dead” showrunnerzy serialu zrobili fanom niedźwiedzią przysługę rujnując wielki moment w całej serii serwując zakończenie w stanie zawieszenia. Mogli tak zrobić z kilku powodów, ale wydaje się, że to po to, aby zwiększyć sobie oglądalność 7. sezonu, albo są po prostu zbyt leniwi, żeby pokazać nam co się wydarzyło. (...) Podpisując tę petycję wyrażasz zgodę na nieoglądanie premiery 7. serii, chyba że twórcy naprawią swoje błędy. Po pierwsze zapewnią nam właściwe zakończenie udostępnione w sieci. Po drugie już nigdy nie dopuszczą do podobnego cliffhangera, który doprowadza do zrujnowania doświadczeń widzów, tylko po to, aby zapewnić sobie oglądalność. Chcemy też, żeby rozwiązano kontrakt Scotta M. Gimple'a, showrunnera serialu.

Ostre słowa i postanowienia, jeżeli się jednak z nimi zgadzacie, to możecie podpisać petycję pod tym linkiem.

Scott M. Gimple zabrał głos co do kontrowersyjnego zakończenia. Showrunner przyznał, że rozumie zdenerwowanie fanów, ale decyzja o takim finale sezonu była w pełni świadoma:

Uważam, że zrobiliśmy dużo dobrego dla serialu dając widzom historię, która im się podoba i sądzę, że mogę ich prosić o kredyt zaufania, bo to wszystko jest częścią planu. Wiem, co wydarzy się podczas premiery 7. sezonu i sądzę, że to wykorzystuje potencjał stworzony w tym finale. Przewidywaliśmy krytykę fanów. Widownia serialu jest bardzo różna i czuje się zobligowana do dzielenia się opiniami. To jest część świata, w którym żyjemy. Wiem, że opowiadamy większą historię i jakie miejsce ma w niej to wydarzenie. Najgorsze w tym jest to, że nie możemy powiedzieć widzom „dlaczego”.

O zakończeniu 6. sezonu opowiedział też Andrew Lincoln, odtwórca roli Ricka Grimesa. Aktor uważa, że takie przedstawienie finału było w pełni uzasadnione:

To ma związek z niesamowitym scenariuszem i wyjątkowym opowiadaniem historii, który stworzy nowy początek prowadzący do następnych rozdziałów. Mamy wielkie wyzwanie, któremu musimy sprostać.

Jeżeli dojdzie do bojkotu serialu, to przynajmniej stacja AMC nie będzie musiała już walczyć z piractwem. Ciekawe czy cała sytuacja wpłynie na ilość odwiedzających park rozrywki „The Walking Dead”.

Macie zamiar podpisać się pod petycjami?

Robert Skowronski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.