23.11.2018 16:59

"Wiedźmin": Tomasz Bagiński pochwalił Macieja Musiała za pracę przy serialu

Polski twórca obecnie pracuje ciężko na planie zdjęciowym "Wiedźmina" w Budapeszcie na Węgrzech. Jak sobie radzi Maciej Musiał? Według Bagińskiego bardzo dobrze. 

"Wiedźmin": Tomasz Bagiński pochwalił Macieja Musiała za pracę przy serialu
foto: Piotr Molecki/East News/Justyna ROJEK/East News

Bagiński, który jest jednym z producentów "Wiedźmina", podzielił się na swoim Facebooku małym update'em z prac nad nadchodzącym serialem Netfliksa. Mężczyzna napisał, że mimo brzydkiej pogody w Budapeszcie, gdzie kręcony jest "Wiedźmin", Maciej Musiał spisuje się w roli sir Lazlo dobrze. Twórca zdradził również, że wciąż czeka na odpowiedzi ze strony twórców, którym wysłał swoje projekty. 

Wszystko to w poście na Facebooku, w którym polecił również książki Neala Stephensona ('Wzlot i upadek DODO") i Szczepana Twardocha ("Królestwo"):

Wiedźmin: Tomasz Bagiński o Macieju Musiale

Maciej Musiał w "Wiedźminie" wcieli się w tajemniczego sir Lazlo, jedną z postaci, która nie pojawiła się w książkach Sapkowskiego. Jak ważny dla fabuły będzie bohater grany przez młodego aktora? W ilu epizodach się pojawi? Tego niestety na razie nie wiemy. 

Pozytywnie, aczkolwiek bardzo zachowawczo, na temat "Wiedźmina" Netfliksa wypowiadał się również sam Andrzej Sapkowski, który wyznał w wywiadzie, że ufa twórcom produkcji, a zwłaszcza Lauren Hissrich, szefowej produkcji. Podobnie z resztą odniósł się do występu Henry'ego Cavilla, który wciela się w głównego bohatera, wiedźmina Geralta. 

Wiedźmin na Netflix - kiedy premiera?

Choć do premiery serialu pozostało jeszcze sporo czasu, Netflix udostępnił już pierwsze zdjęcie Henry'ego Cavilla w pełnej charakteryzacji. Serwis ogłosił też pełną obsadę serialu, informując m.in., kto zagra Yennefer, Ciri i Triss. Pierwszy klaps na planie "Wiedźmina" padł pod koniec października 2018. Nie ogłoszono jeszcze oficjalnej daty premiery. Na razie została jedynie zapowiedziana na 2019 rok. 

Kamil Kacperski
Tagi: Wiedźmin Netflix