"Wiedźmin": Tomasz Bagiński pochwalił Macieja Musiała za pracę przy serialu

Kamil Kacperski
23.11.2018 16:59
"Wiedźmin": Tomasz Bagiński pochwalił Macieja Musiała za pracę przy serialu Fot. Piotr Molecki/East News/Justyna ROJEK/East News

Polski twórca obecnie pracuje ciężko na planie zdjęciowym "Wiedźmina" w Budapeszcie na Węgrzech. Jak sobie radzi Maciej Musiał? Według Bagińskiego bardzo dobrze. 

Bagiński, który jest jednym z producentów "Wiedźmina", podzielił się na swoim Facebooku małym update'em z prac nad nadchodzącym serialem Netfliksa. Mężczyzna napisał, że mimo brzydkiej pogody w Budapeszcie, gdzie kręcony jest "Wiedźmin", Maciej Musiał spisuje się w roli sir Lazlo dobrze. Twórca zdradził również, że wciąż czeka na odpowiedzi ze strony twórców, którym wysłał swoje projekty. 

Wszystko to w poście na Facebooku, w którym polecił również książki Neala Stephensona ('Wzlot i upadek DODO") i Szczepana Twardocha ("Królestwo"):

Wiedźmin: Tomasz Bagiński o Macieju Musiale

Maciej Musiał w "Wiedźminie" wcieli się w tajemniczego sir Lazlo, jedną z postaci, która nie pojawiła się w książkach Sapkowskiego. Jak ważny dla fabuły będzie bohater grany przez młodego aktora? W ilu epizodach się pojawi? Tego niestety na razie nie wiemy. 

Pozytywnie, aczkolwiek bardzo zachowawczo, na temat "Wiedźmina" Netfliksa wypowiadał się również sam Andrzej Sapkowski, który wyznał w wywiadzie, że ufa twórcom produkcji, a zwłaszcza Lauren Hissrich, szefowej produkcji. Podobnie z resztą odniósł się do występu Henry'ego Cavilla, który wciela się w głównego bohatera, wiedźmina Geralta. 

Wiedźmin na Netflix - kiedy premiera?

Choć do premiery serialu pozostało jeszcze sporo czasu, Netflix udostępnił już pierwsze zdjęcie Henry'ego Cavilla w pełnej charakteryzacji. Serwis ogłosił też pełną obsadę serialu, informując m.in., kto zagra Yennefer, Ciri i Triss. Pierwszy klaps na planie "Wiedźmina" padł pod koniec października 2018. Nie ogłoszono jeszcze oficjalnej daty premiery. Na razie została jedynie zapowiedziana na 2019 rok. 

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.