"Wiedźmin" - animowany "Nightmare of the Wolf" nie będzie o Geralcie
30.01.2020 11:33
"Wiedźmin" - animowany "Nightmare of the Wolf" nie będzie o Geralcie Fot. kadr z gry "Wiedźmin 3: Dziki Gon"/CD Projekt Red

W sieci pojawiły się nowe informacje dotyczące nadchodzącego filmu animowanego na podstawie "Wiedźmina". Okazuje się, że opowie historię innego reprezentanta tego fachu.

Nowy film animowany z serii "Wiedźmin" nosi tytuł "The Witcher: Nightmare of The Wolf". Według informacji podanych na oficjalnej stronie Netfliksa, produkcja opowie o... Vesemirze, czyli mentorze i przyszywanym ojcu Geralta z Rivii, który jest oczywiście protagonistą oryginalnej sagi.

Animowany Wiedźmin opowie o Vesemirze

Niestety zbyt wielu szczegółów na temat produkcji nie znamy, ale najważniejsze rzeczy wiemy. Film "Nightmare of The Wolf" opowie o młodym Vesemirze i jego treningu do roli wiedźmina. Oprócz tego całość będzie stworzona na podstawie oryginalnego scenariusza, aczkolwiek nie wiemy, czy historia będzie należała do "kanonu":

Jeszcze zanim poznał Geralta, Vesemir rozpoczyna swoją własną historię, kiedy to tajemniczy Deglan przychodzi po niego, korzystając z Prawa Niespodzianki. 

Przeczytaj także

Pozostaje więc jedno pytanie - kto zagra Vesemira w filmie animowanym? Jak pewnie pamiętacie, stary wiedźmin pojawił się w 1. sezonie serialu. W tamtej produkcji rolę przekazano Theo Jamesowi, więc możemy założyć, że to właśnie on będzie głosem Vesemira. Brytyjski aktor jest najlepiej znany z serii "Niezgodna". Oprócz tego pracował już dla Netfliksa w wielu animowanych produkcjach, więc obsadzenie go w tej roli byłoby całkowicie zrozumiałym krokiem.

Ciekawe, czy jest to jednorazowa inicjatywa, czy może Netflix planuje stworzyć więcej produkcji bazujących na serii "Wiedźmin"? Na razie wiemy, że 2. sezon serialu ma zadebiutować w 2021 roku. Data premiery "Nightmare of The Wolf" jest nieznana. 

Przeczytaj także
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.