10.01.2020 11:39

"Wiedźmin": jak wyglądałby serial Netfliksa, gdyby Geralt walczył mieczem świetlnym? [WIDEO]

Premiera "Wiedźmina" zbiegła się w czasie z premiera IX epizodu "Star Wars". Internetowi twórcy postanowili wykorzystać ten fakt i stworzyć ciekawy mashup.

the Witcher... but with Lightsabers!
foto: ProductionCrate/YouTube

Koniec roku 2019 to szczególny czas dla miłośników "Gwiezdnych Wojen" i "Wiedźmina". Pod koniec grudnia zadebiutował IX epizod "Star Wars" a także długo wyczekiwany serial na podstawie twórczości Andrzeja Sapkowskiego. Prawdopodobnie z tego powodu powstała przeróbka "Wiedźmina", w której Geralt posługuje się mieczem świetlnym.

"Wiedźmin" - Geralt z mieczem świetlnym

Tytułowy bohater słynie z wielu umiejętności, dzięki którym mógłby po odpowiednim podrasowaniu zostać jedną z postaci z "Gwiezdnych Wojen". W zasadzie wygląda jak mieszkaniec jednej z planet uniwersum "Star Wars", świetnie włada bronią białą, a poza tym, posługuje się mocą, która pod wieloma względami przypomina tajemniczą siłę Jedi. Internetowi twórcy z kanału YouTube ProductionCrate postanowili więc powołać do życia fragment serialu "Wiedźmin", w którym Geralt walczy za pomocą miecza świetlnego.

Powyższy materiał przez laika mógłby zostać potraktowany jako fragment jednego z epizodów "Star Wars". W przeróbce widzimy spektakularny pojedynek wiedźmina z przerażającą Kikimorą, która również walczy za pomocą broni Jedi, a także walkę w Blaviken. Ludzie Renfri również zostali wyposażeni w oręż typowy dla "Gwiezdnych Wojen". Jeden z bandytów ma nawet laserową kuszę, którą posługiwał się Chewbacca. Warto zauważyć, że Gerlat walczy za pomocą miecza o czerwonej klindze, przypominającego broń Kylo Rena, a jego przeciwnicy są uzbrojeni w miecze zarezerwowane dla Jedi. To może sugerować, że według twórców Geralt stoi po Ciemnej stronie Mocy.

Wiedźmin
Wiedźmin
Przeczytaj także Utwór "Grosza daj wiedźminowi" doczekał się hip-hopowej wersji. Jak brzmi piosenka z serialu Netfliksa?

"Wiedźmin" sezon 2 - kiedy premiera?

 Wszystkie 8 odcinków pierwszego sezonu "Wiedźmina" można oglądać w bazie serwisu. W planach jest kontynuacja serialu. Już zapowiedziano, że drugi sezon zadebiutuje w roku 2021. Zdjęcia rozpoczną się w Londynie w lutym 2020 roku. 

Wiedźmin
Wiedźmin
Przeczytaj także Poznaliśmy szczegóły fabularne 2. sezonu "Wiedźmina". Fani będą zadowoleni

Zobacz też: "Wiedźmin" - sezon 1 [RECENZJA]

Tagi: News Wiedźmin Netflix Star Wars Gwiezdne wojny: Epizod IX