"Wiedźmin": w jaki sposób Henry Cavill dostał rolę Geralta?

19.07.2019 11:42
"Wiedźmin": w jaki sposób Henry Cavill dostał rolę Geralta? Fot. PA Wire/Press Association Images/EAST NEWS

Lauren S. Hissrich - showrunnerka serialu "Wiedźmin" zdradziła, w jaki sposób Henry Cavill zdobył angaż do tytułowej roli. Okazuje się, że wyglądało to prościej, niż by się mogło wydawać.

Serial "Wiedźmin" to produkcja Netfliksa, na którą czekają miliony widzów na całym świecie. W szczególności Polacy, dla których przygody Geralta mają trochę inną wartość niż dla większości świata. Kiedy ogłoszono, że w tytułowego bohatera ma zagrać Henry Cavill reakcje fanów gier i książek Andrzeja Sapkowskiego były bardzo różne.

Większości trudno było sobie wyobrazić odtwórcę Supermana z białymi włosami, blizną na twarzy i mieczem na plecach. Z czasem zaakceptowano ten wybór. Lauren S. Hissrich zdradziła, w jaki sposób Cavill dostał rolę Geralta.

"Wiedźmin" - jak Henry Cavill zdobył główną rolę?

Shworunnerka nadchodzącego serialu Netfliksa udzieliła wywiadu Entertainment Weekly. W rozmowie wyjawiła, jak to się stało, że aktor kojarzony do tej pory z Człowiekiem ze Stali zostanie słynnym wiedźminem z Rivii. Rozwiązanie tej zagadki jest nadzwyczaj zaskakujące.

Henry jest wielkim fanem tej serii. Przeczytał wszystkie książki i zagrał we wszystkie gry. Poznałam go na samym początku powstawania serialu. Powiedział mi: "Z przyjemnością zagrałbym tę postać". Ja mu na to: "Henry, jesteś niesamowity, ale nie zaczęliśmy jeszcze nawet myśleć o castingu". Miałam spotkanie z innymi 207 ewentualnymi Geraltami. Koniec końców wróciłam do Henry'ego.

Kiedy go poznałam po raz pierwszy, nie zaczęłam jeszcze pisać scenariusza. A kiedy już rozpoczęłam pracę, nie mogłam pozbyć się głosu Henry'ego z mojej głowy, kiedy pisałam kwestie tego bohatera. Patrząc na produkt finalny, to bardzo ekscytujące. Uosabia Geralta i nikt inny nie byłby w stanie tego dokonać.

Hissrich miała szczęście, że po kilku rozmowach z Cavillem był dostępny i nie rozpoczął zdjęć w jakimś innym przedsięwzięciu. Według zapewnień shworunnerki aktor był idealnym wyborem i fani zarówno literackiej, jak i cyfrowej serii na pewno nie będą rozczarowani.

Przeczytaj także

"Wiedźmin" - kiedy premiera na Netflix?

Oprócz Cavilla w serialu wystąpili między innymi Anya Chalotra jako Yennefer, Freya Allan w roli Ciri oraz Joey Batey, który zagra Jaskra. Premiera serialu Netfliksa odbędzie się jesienią 2019 roku. Na razie nie podano dokładnej daty debiutu produkcji w bazie serwisu.

Zobacz też: Henry Cavill pokazał wideo z „Wiedźmina”. Pożegnanie z serialową Płotką

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.