19.07.2019 11:42

"Wiedźmin": w jaki sposób Henry Cavill dostał rolę Geralta?

Lauren S. Hissrich - showrunnerka serialu "Wiedźmin" zdradziła, w jaki sposób Henry Cavill zdobył angaż do tytułowej roli. Okazuje się, że wyglądało to prościej, niż by się mogło wydawać.

Henry Cavill
foto: PA Wire/Press Association Images/EAST NEWS

Serial "Wiedźmin" to produkcja Netfliksa, na którą czekają miliony widzów na całym świecie. W szczególności Polacy, dla których przygody Geralta mają trochę inną wartość niż dla większości świata. Kiedy ogłoszono, że w tytułowego bohatera ma zagrać Henry Cavill reakcje fanów gier i książek Andrzeja Sapkowskiego były bardzo różne.

Większości trudno było sobie wyobrazić odtwórcę Supermana z białymi włosami, blizną na twarzy i mieczem na plecach. Z czasem zaakceptowano ten wybór. Lauren S. Hissrich zdradziła, w jaki sposób Cavill dostał rolę Geralta.

"Wiedźmin" - jak Henry Cavill zdobył główną rolę?

Shworunnerka nadchodzącego serialu Netfliksa udzieliła wywiadu Entertainment Weekly. W rozmowie wyjawiła, jak to się stało, że aktor kojarzony do tej pory z Człowiekiem ze Stali zostanie słynnym wiedźminem z Rivii. Rozwiązanie tej zagadki jest nadzwyczaj zaskakujące.

"

Henry jest wielkim fanem tej serii. Przeczytał wszystkie książki i zagrał we wszystkie gry. Poznałam go na samym początku powstawania serialu. Powiedział mi: "Z przyjemnością zagrałbym tę postać". Ja mu na to: "Henry, jesteś niesamowity, ale nie zaczęliśmy jeszcze nawet myśleć o castingu". Miałam spotkanie z innymi 207 ewentualnymi Geraltami. Koniec końców wróciłam do Henry'ego.

Kiedy go poznałam po raz pierwszy, nie zaczęłam jeszcze pisać scenariusza. A kiedy już rozpoczęłam pracę, nie mogłam pozbyć się głosu Henry'ego z mojej głowy, kiedy pisałam kwestie tego bohatera. Patrząc na produkt finalny, to bardzo ekscytujące. Uosabia Geralta i nikt inny nie byłby w stanie tego dokonać. "

Hissrich miała szczęście, że po kilku rozmowach z Cavillem był dostępny i nie rozpoczął zdjęć w jakimś innym przedsięwzięciu. Według zapewnień shworunnerki aktor był idealnym wyborem i fani zarówno literackiej, jak i cyfrowej serii na pewno nie będą rozczarowani.

Twórczyni "Wiedźmina" odniosła się do kontrowersji z Ciri i zapowiedziała, że "to będzie bardzo dorosły serial"
Twórczyni "Wiedźmina" odniosła się do kontrowersji z Ciri i zapowiedziała, że "to będzie bardzo dorosły serial"
Przeczytaj także Twórczyni "Wiedźmina" odniosła się do kontrowersji z Ciri i zapowiedziała, że "to będzie bardzo dorosły serial"

"Wiedźmin" - kiedy premiera na Netflix?

Oprócz Cavilla w serialu wystąpili między innymi Anya Chalotra jako Yennefer, Freya Allan w roli Ciri oraz Joey Batey, który zagra Jaskra. Premiera serialu Netfliksa odbędzie się jesienią 2019 roku. Na razie nie podano dokładnej daty debiutu produkcji w bazie serwisu.

Zobacz też: Henry Cavill pokazał wideo z „Wiedźmina”. Pożegnanie z serialową Płotką

Tagi: News Wiedźmin Netflix Henry Cavill