"Wiedźmin" - wiemy, kiedy ruszą prace nad 2. sezonem serialu Netfliksa

16.12.2019 09:53
"Wiedźmin" - wiemy, kiedy ruszą prace nad 2. sezonem serialu Netfliksa Fot. materiały prasowe/Netflix

Pierwszy sezon "Wiedźmina" zadebiutuje na Netfliksie 20 grudnia 2019 roku, ale już wiemy, że powstaną kolejne odcinki produkcji. Poznaliśmy datę rozpoczęcia zdjęć do 2. sezonu produkcji. 

Już za kilka dni na Netfliksie wyląduje 1. sezon "Wiedźmina" z Henrym Cavillem w roli głównej. Wówczas dowiemy się, czy serial był wart oczekiwania. Wiemy jednak, że sama platforma streamingowa pokłada w "Wieśku" wielkie nadzieje, a to chociażby dlatego, że jeszcze przed premierą serialu dowiedzieliśmy się, że powstanie 2. sezon. Jak się teraz okazuje, ten nadejdzie w tempie ekspresowym.

Wiedźmin - wiemy, kiedy ruszą zdjęcia do 2. sezonu

Jak podaje strona Redanian Intelligence, zdjęcia do 2. sezonu "Wiedźmina" mają planowo ruszyć już 17 lutego 2020 roku. Twórcy w kolejnym sezonie skupią się prawdopodobnie na budowaniu fabuły w kierunku rozpoczęcia sagi (ta zaczyna się książką "Krew Elfów"). To są jednak jedynie spekulacje. Wiemy, że twórczyni serialu Lauren S. Hissrich ma rozpisane aż 7 sezonów produkcji, co odpowiadałoby ilości oryginalnych książek (2 zbiory opowiadań i 5 części sagi) i przy okazji tłumaczyło, dlaczego tempo pracy nad produkcją jest tak zawrotne.

Przeczytaj także

Oznacza to również, że nowe odcinki "Wiedźmina" zobaczymy prawdopodobnie dopiero na początku 2021 roku, więc wciąż na fanów czeka ponad roczna przerwa między nowymi odcinkami. 

"Wiedźmin" ukaże się na platformie Netflix już 20 grudnia 2019 roku. Sezon pierwszy składał się będzie z ośmiu odcinków, które pojawią się w bibliotece platformy tego samego dnia. W głównych rolach występują: Henry Cavill, Anya Chaltora i Freya Allan. 

Zobacz także: Udostępniono dwa utwory z "Wiedźmina". Posłuchajcie motywu przewodniego Geralta

Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.