27.04.2017 10:32

Wiemy, co się działo po zakończeniu „Prometeusza”. Zobacz krótki prolog do filmu „Obcy: Przymierze”

Kolejna atrakcja związana z „Obcym”. Film krótkometrażowy o tytule „The Crossing” to prolog do „Obcy: Przymierze”, ukazujący losy jedynych ocalałych z filmu „Prometeusz”.

Wiemy, co się działo po zakończeniu „Prometeusza”. Zobacz krótki prolog do filmu „Obcy: Przymierze”
Foto: Kadr z video

26 kwietnia 2017 roku przejdzie do historii jako Dzień Obcego, pozostawiając po sobie wyjątkowo obfitą ilość różnego rodzaju newsów, ciekawostek i atrakcji. Prawdopodobnie największą z nich jest niemal trzy minutowy prolog „The Crossing”, którego akcja dzieje się tuż po wydarzeniach z „Prometeusza”. 20th Century Fox, krytykowane za promocję opartą na spoilerowaniu, mimo wszystko stara się płynnie połączyć wydarzenia z obu filmów.

Narratorem filmu jest android David (Michael Fassbender), który wyjaśnia jak naukowiec Elizabeth Shaw (Noomi Rapace) przywróciła go do funkcjonalności, budząc w nim jednocześnie ogromny podziw dla ludzkości. Parze udaje się uruchomić statek swoich stwórców Inżynierów i polecieć na ich planetę. Zobacz krótki film: 

„Obcy: Przymierze” będzie ósmym z kolei filmem związanym z uniwersum „Obcego” i trzecim, który wyreżyserował sir Ridley Scott. Jego fabuła rozgrywa się 30 lat po wydarzeniach z „Prometeusza” i trzeba przyznać, że opublikowany prolog jest zgrabnym pomostem oboma tytułami.

Jak sam Scott powiedział, nie zamierza wcale zwalniać z kręceniem i nie pozwoli na tak długą przerwę między kolejnymi filmami - gotowy już jest nowy skrypt. Jednak jej produkcja zależy od sukcesu nowego obrazu, który do naszych kin trafi 12 maja 2017. Być może zdanie o serii zmieni nawet James Cameron. W obsadzie poza Fassbenderem i Rapace, znaleźli się także Katherine Waterston, Danny McBride, Billy Crudup oraz James Franco. 

Co sądzicie o prologu do nowego „Obcego”?

Kamil Dachnij
Tagi: Film Obcy