Wiemy, jak nazywa się potwór z 2. sezonu „Stranger Things”

Kamil Dachnij
09.06.2017 13:22
Wiemy, jak nazywa się potwór z 2. sezonu „Stranger Things” Fot. kadr z filmu

Wokół serialu braci Duffer wciąż jest wiele znaków zapytania, ale powoli pojawiają się konkrety odnośnego fabuły 2. sezonu. Jedną z nich jest nazwa potwora.  

Kontynuacja wielkiego hitu Netfliksa z 2016 roku rzekomo będzie się różnić w klimacie od swojego poprzednika. Przede wszystkim ma bardziej przypominać horror. Co więcej, dotychczasowy antagonista serii, czyli Demogorgon, w porównaniu z nowym potworem będzie jawił się jako potulny baranek. Ile w tym wszystkim prawdy, przekonany się w Halloween 2017 roku, ale póki co ludzie związani z produkcją serialu podają sprzeczne informacje. Ross Duffer, współtwórca „Stranger Things” oraz jeden z jego showrunnerów, powiedział niedawno Variety, że nie pokazywanie potworów może być wyjątkowo efektywnym sposobem na stworzenie grozy. Jednak przy innej okazji wyjawił coś zupełnie odmiennego:

W pierwszym sezonie, większość horroru było poza ekranem, włącznie z tym, co działo się z Willem w odwróconym świecie. W kontynuacji uczyniliśmy inaczej. Horror znajduje się na pierwszym planie.

Najprostsza interpretacja jest taka, że potwór w 2. sezonie ma mieć więcej czasu ekranowego. TV Guide podpytało ostatnio Finna Wolfharda, który portretuje Mike’a, o większe konkrety i dowiedzieliśmy się coś takiego:

Ten wielki potwór, którego widzimy w zapowiedzi, to Shadow Monster.

Rzecz jasna nie wiemy na 100%, czy tak oficjalnie nazywać się będzie monstrum z 2. sezonu. Do tej pory spekulowano, że przyjmie nazwę Thessalhydra, czyli kreatury z gry „Dungeons & Dragons”, z którą walczyli bohaterzy w finale pierwszego sezonu. Ma to o tyle sens, bowiem jak dobrze pamiętamy, na początku 1. sezonu Mike oraz jego kumple bili się z Demogorgonem, który ostatecznie przyjął rolę antagonisty serialu. Shadow Monstera mogliśmy ujrzeć już dwukrotnie - po raz pierwszy na rysunku Willa:

potwor1 Fot. Foto: Kadr z video

Oraz w formie ożywionej:

potwor Fot. Foto: Kadr z video

Dość prawdopodobnym scenariusze wydaje się też teoria, że kontynuacja serii zaprezentuje większą ilość potworów, które będą zagrażać mieszkańcom Hawkins. Potwierdzeniem tego mogą być słowa producenta Shawna Levy’ego:

Nie jesteśmy już w świecie, gdzie pojedynczy Demogorgon stanowi jedyne zagrożenie. Tym razem są one bardziej urozmaicone i zdecydowanie mroczniejsze. 

Kamil Dachnij Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.