20.03.2018 10:54

Wiemy, kiedy ruszą zdjęcia do filmu „Indiana Jones 5”

Harrison Ford szykuje się powoli do ponownego wcielenia się w Indianę Jonesa. Kiedy Steven Spielberg stanie za kamera na planie kolejnego filmu o nieustraszonym archeologu? 

Harrison Ford jako Indiana Jones
foto: kadr z filmu Indiana Jones i Królestwo Kryształowej Czaszki

Seria „Indiana Jones” cieszy się ogromną popularnością od dnia premiery pierwszej części z 1981 roku. Od tego czasu minęło sporo czasu i chociaż Steven Spielberg ma już ponad 70 lat, a Harrison Ford 75, wiek nie przeszkadza w przygotowaniu 5. części przygód Indy'ego. Informacje na temat filmu pojawiają się co jakiś czas, ale nie zaradzają zbyt wielu wątków, które pojawią się w nadchodzącej produkcji. Nie wiadomo też, jaki tytuł będzie nosił kolejny film o Indianie Jonesie. Znamy natomiast przybliżoną datę rozpoczęcia zdjęć do kolejnych przygód słynnego archeologa. 

„Indiana Jones 5” - kiedy ruszą zdjęcia do filmu?

Jak podaje serwis Variety, na nowe dzieło Spielberga z Fordem w roli głównej przyjdzie nam trochę poczekać. Ekipa filmowa też musi uzbroić się w cierpliwość, bo zdjęcia do 5. części „Indiany Jonesa” mają ruszyć dopiero na wiosnę roku 2019. Film będzie powstawał w Wielkiej Brytanii. Spielberg wyjawił ten szczegół podczas odbierania nagrody magazynu Empire znanej jako Legend of Our Lifetime, przy okazji wypominania owocnej współpracy z brytyjskimi filmowcami. 

"

Zawsze warto wybrać się w podróż, jeśli ma się świadomość pracy z wieloma brytyjskimi talentami z Wielkiej Brytanii. Aktorzy, ekipa, stolarze, dźwiękowcy, kierowcy - każdy stąd, kto pomógł mi w robieniu moich filmów i każdy, kto zamierza pomagać mi przy filmach, kiedy wrócę tu w kwietniu 2019 roku, by zrobić 5. część „Indiany Jonesa”. "

Steven Spielberg

„Indiana Jones 5” - kiedy premiera?

Disney zapowiedział kolejne przygody Indy'ego już w roku 2016. Fani od kilku lat czekają, by ponownie ujrzeć Harrisona Forda w słynnej roli. Nie tylko nie zdradzono tytułu i fabuły produkcji, ale nie podano też kto, oprócz Forda wystąpi w produkcji. Znamy jednak datę premiery. „Indiana Jones 5” ma się pojawić na kinowych ekranach 10 lipca 2020 roku. Trzeba więc poczekać jeszcze ponad 2 lata. Całkiem możliwe, że będzie to ostatni film z serii z Fordem w roli tytułowej. Poprzednia część zatytułowana „Indiana Jones i Królestwo Kryształowej Czaszki” miała premierę w roku 2008. Produkcja zarobiła prawie 2 miliardy dolarów. Spielberg mimo 70 na karku jest bardzo zapracowanym twórcą. Niedawno na ekrany kin wszedł nominowany do Oscara film „Czwarta władza”, a już 6 kwietnia 2018 odbędzie się premiera adaptacji książki „Ready Player One”

Czy wybierzesz się na film „Indiana Jones 5”?

Sergiusz Kurczuk
Tagi: News Steven Spielberg Indiana Jones Harrison Ford