30.11.2018 15:32

Wiemy, kogo Jude Law zagra w filmie "Kapitan Marvel". Nie będzie to wcale Marv-Vell

W sieci pojawił się przeciek dotyczący kim Jude Law będzie w filmie "Kapitan Marvel". Okazuje się, że aktor wcale nie wcieli się w postać Marv-Vella.

Jude Law (Captain Marvel)
foto: kadr z filmu Captain Marvel

UWAGA! Ten artykuł zawiera spoilery. Czytasz na własną odpowiedzialność!

W marcu 2019 roku na ekrany kin 21. film Marvel Studios. Mowa o pierwszej produkcji całkowicie poświęconej superbohaterce. W "Kapitan Marvel" poznamy przeszłość tytułowej heroiny, która może okazać się kluczową osobą w walce z Thanosem w "Avengers 4". Oprócz kosmicznej bohaterki granej przez Brie Lasrson, zobaczymy również wiele nowych bohaterów. Między innymi postać, w którą wcieli się Jude Law. Do tej pory uważano, że aktor zagra Mar-Vella. Okazuje się, że założenie było błędne.

"Kapitan Marvel" - kogo zagra Jude Law?

Mar-Vell był w komiksach pierwszym superbohaterem, który posługiwał się pseudonimem Kapitan Marvel. Kiedy pojawiły się opisy nowych filmowych postaci, fani byli przekonani, że gwiazdor wcieli się w słynnego wojownika Kree, który nauczy młodą Carol Danvers panowania nad niesamowitą kosmiczną mocą. Jednak najnowsze informacje wskazują na zupełnie innego bohatera znanego z komiksów Marvela.

Reddit

W sieci pojawiły się przecieki nowych figurek Funko Pop związanych z filmem "Kapitan Marvel". Zdjęcie nowej serii zabawkowych gadżetów znalazły się oczywiście na portalu Reddit. Fotografię zamieścił użytkownik o pseudonimie PhoOhThree.

Reddit

Jeśli przyjrzymy się wszystkim figurkom, dostrzeżemy, że postać grana przez hollywoodzkiego aktora to wcale nie Mar-Vell, ale jego przeciwnik - Yon-Rogg. Postać, która zadebiutowała w komiksie "Marvel Super-Heroes" #12 z 1967 roku była dowódcą Kree. Yon-Rogg darzył niechęcią Mar-Vella, który odbywał misję na Ziemi. Niejednokrotnie chciał zabić swojego wroga. Podczas jednej z prób porwał Carol Danvers. Mar-Vell postanowił bronić Ziemianki. W wyniku walki Yon-Rogg zginął, a Carol została narażona na działanie urządzenia o nazwie Psyche-Magnitron, który obdarzył ją mocami przypominającymi zdolności Mar-Vella.

Avengers NOW! vol. 1 #1

"Kapitan Marvel"  - kiedy premiera?

Czy to oznacza, że Law wcieli się w jeden z czarnych charakterów w filmie Anny Boden i Ryana Flecka? Trudno przewidzieć, bo twórcy z Marvel Studios często sięgają po motywy pojawiające się w komiksach. Oczywiście równie często je modyfikują i pozostawiają w formie Easter eggów, ale być może w przypadku originu postaci modyfikacje będą znikome. Przekonamy się już 8 marca 2018 roku, kiedy "Kapitan Marvel" trafi na ekrany polskich kin.

Sergiusz Kurczuk
Tagi: Brie Larson Captain Marvel Marvel Marvel Comics Jude Law