Wiemy, kto wystąpi w serialu „Dobry Omen”

Sergiusz Kurczuk
17.08.2017 12:50
David Tennant, Michael Sheen, Dobry Omen|undefined Fot. EastNews/MediaPunch/face to face, EastNews/Invision

Powieść „Dobry Omen” zostanie zekranizowana w formie serialu. W głównych bohaterów zwariowanej opowieści o walce Nieba i Piekła wcielą się David Tennant i Michael Sheen.

„Dobry Omen” to powieść napisana przez Neila Gaimana i Terry’ego Pratchetta i wydana przed ponad 17 laty. Autory kultowego komiksu „Sandman” i twórca równie słynnej serii książek opowiadającego o Świecie Dysku, stworzyli zwariowaną komedię fantasy, opowiadającą o końcu świata i walce Nieba z Piekłem. Na antenie radia BBC 4  kilka lat temu powstało słuchowisko składające się z 6. odcinków, które po misi zostało wydane na płytach CD, jako audiobook. Teraz przyszła kolej na serialową wersję prozy Gaimana i Pratchetta. 

Pierwsze prace nad produkcją rozpoczęły się jeszcze w 2011 roku i brał w nich udział Terry Pratchett. Po śmierci pisarza serialem zajmie się drugi z twórców książki, który będzie odpowiedzialny za scenariusz i obejmie swoją pieczą cały projekt. Producentami wykonawczymi zostali Rob Wilkins i Rod Brown z Narrativia. W głównych rolach wystąpią dobrze znani aktorzy. Na ekranie zobaczymy Davida Tennanta znanego z „Dr Who”„Broadchurch”, czy „Jessici Jones” oraz Michaela Sheena, który wystąpił w serialu „Masters of Sex” i filmie „Pasażerowie”. Serial współprodukować będzie platforma Amazon. Zdjęcia będą miały miejsce w Wielkiej Brytanii i Afryce Południowej. Finalnie ma powstać 6. odcinków, trwających po godzinę. Premiera odbędzie się na Amazon Prime i dopiero po jakimś czasie serial trafi na antenę BBC Two.

Książka „Dobry Omen” opowiada o odwiecznej walce dobra ze złem, ale w przerysowanej i karykaturalnej formie typowej dla twórczości Gaimana i Pratchetta. Jedyna wiedźma, która naprawdę wie coś o przyszłości, przewiduje dość szczegółowo datę końca świata (najbliższa sobota, zaraz po kolacji). Apokalipsa ma się rozpocząć niepokojącymi zjawiskami: zapłoną morza ognia, księżyc okryje się krwawym całunem a armie Nieba i Piekła zetrą się w ostatecznej walce. Jednak agentowi piekła Crowley'owi (byłemu wężowi) i jego przyjacielowi, będącemu jednocześnie wrogiem, aniołowi Azirafalowi, nie podoba się, że świat przestanie istnieć. Postanawiają zatrzymać Czterech Motocyklistów Apokalipsy i zabić Antychrysta, który okazuje się... całkiem miłym 11-letnim chłopcem.

Data premiery nie została jeszcze podana. 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.