12.03.2019 11:44

Wiemy, kto zagra Batmana w "Shazamie!"

W drugim oficjalnym zwiastunie filmu "Shazam!" pojawiło się dość nietypowe cameo Batmana. Mianowicie człowiek-nietoperz jest w nim jedynie zabawką, którą tytułowy bohater rzuca w trakcie ucieczki przed złowrogim Doktorem Sivaną. Teraz wiemy, kto podłożył mu głos. 

Shazam
foto: kadr z wideo

Drugi oficjalny zwiastun "Shazama!" jest pełen nawiązań do kart komiksów, a także innych filmów należących do DC Extended Universe. Wśród nich zdecydowanie najzabawniejszym momentem jest ten, w którym tytułowy bohater rzuca zabawką Batmana w doktora Sivanę. Lalka podczas kontaktu z herosem raczy nas krótkim i zarazem kultowym "I'm Batman", na co Shazam krzyczy, aby "Batman go brał".

Shazam! - kto udzielił głosu zabawce Batmana?

Fani na początku byli przekonani, że krótki dialog wypowiadany przez lalkę został nagrany przez Kevina Conroya, który wcielał się w Nietoperza w serialu animowanym z lat 90., w niektórych filmach animowanych, a także serii gier "Batman: Arkham" (z wyjątkiem "Arkham Origins"). Wątpliwości rozwiał jednak sam reżyser "Shazama!", David F. Sandberg, który na łamach Reddita przyznał, że głosu lalce Batmana udzielił Bill Dean:

bats

Jak czytamy w odpowiedzi Sandberga, Dean jest projektantem i nadzorcą ds. dźwięku i spełnia swoje dziecięce marzenie, którym jest bycie Batmanem. Szczerze mówiąc - zazdrościmy.

Shazam!
Shazam!
Przeczytaj także W sieci pojawiły się reakcje na "Shazama!". DC z kolejnym hitem

Shazam! - kiedy premiera?

Dla przypomnienia zwiastun "Shazama!", w którym pojawia się opisywany fragment ("I'm Batman" usłyszycie około 1 minuty i 30 sekundy):

Film "Shazam!" trafi do kin już 5 kwietnia 2019 roku. W obsadzie znajdują się m.in. Zachary Levi, Mark Strong, Asher Angel oraz Jack Grazer. Reżyserem jest wspomniany David F. Sandberg. 

Kamil Kacperski
Tagi: Batman Shazam- DC Comics