Wiemy, kto zagra Batmana w "Shazamie!"

Kamil Kacperski
12.03.2019 11:44
Wiemy, kto zagra Batmana w "Shazamie!" Fot. kadr z wideo

W drugim oficjalnym zwiastunie filmu "Shazam!" pojawiło się dość nietypowe cameo Batmana. Mianowicie człowiek-nietoperz jest w nim jedynie zabawką, którą tytułowy bohater rzuca w trakcie ucieczki przed złowrogim Doktorem Sivaną. Teraz wiemy, kto podłożył mu głos. 

Drugi oficjalny zwiastun "Shazama!" jest pełen nawiązań do kart komiksów, a także innych filmów należących do DC Extended Universe. Wśród nich zdecydowanie najzabawniejszym momentem jest ten, w którym tytułowy bohater rzuca zabawką Batmana w doktora Sivanę. Lalka podczas kontaktu z herosem raczy nas krótkim i zarazem kultowym "I'm Batman", na co Shazam krzyczy, aby "Batman go brał".

Shazam! - kto udzielił głosu zabawce Batmana?

Fani na początku byli przekonani, że krótki dialog wypowiadany przez lalkę został nagrany przez Kevina Conroya, który wcielał się w Nietoperza w serialu animowanym z lat 90., w niektórych filmach animowanych, a także serii gier "Batman: Arkham" (z wyjątkiem "Arkham Origins"). Wątpliwości rozwiał jednak sam reżyser "Shazama!", David F. Sandberg, który na łamach Reddita przyznał, że głosu lalce Batmana udzielił Bill Dean:

bats

Jak czytamy w odpowiedzi Sandberga, Dean jest projektantem i nadzorcą ds. dźwięku i spełnia swoje dziecięce marzenie, którym jest bycie Batmanem. Szczerze mówiąc - zazdrościmy.

Przeczytaj także

Shazam! - kiedy premiera?

Dla przypomnienia zwiastun "Shazama!", w którym pojawia się opisywany fragment ("I'm Batman" usłyszycie około 1 minuty i 30 sekundy):

Film "Shazam!" trafi do kin już 5 kwietnia 2019 roku. W obsadzie znajdują się m.in. Zachary Levi, Mark Strong, Asher Angel oraz Jack Grazer. Reżyserem jest wspomniany David F. Sandberg. 

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.