18.09.2018 10:02

Wiemy, kto zagra ojca Batmana w filmie „Joker”. Warner Bros. potwierdziło informacje o obsadzie

Ruszyły zdjęcia do solowego filmu o Jokerze. Pojawia się więc coraz więcej szczegółów dotyczących produkcji. Studio Warner Bros. ujawniło pozostałych członków obsady, w tym aktora wcielającego się w Thomasa Wayne'a. 

Wiemy, kto zagra ojca Batmana w filmie „Joker”. Warner Bros. potwierdziło informacje o obsadzie
foto: materiały prasowe

Film „Joker” Todda Phillipsa wzbudza bardzo dużo emocji wśród fanów Batmana. Tytułowy złoczyńca to jeden z największych wrogów Mrocznego Rycerza i przy okazji najciekawszych i najbardziej tajemniczych postaci w całym uniwersum DC. Produkcja wystartowała właśnie ze zdjęciami, dzięki czemu możemy zobaczyć pierwsze fotki z planu, przedstawiające Joaquina Phoeniksa w roli Jokera. W filmie pojawią się również inne ważne postacie, między innymi Thomas Wayne - ojciec Batmana. Studio Warner Bros. potwierdziło, kto wcieli się w tego bohatera. 

„Joker” - kto zagra ojca Batmana?

Z rolą Thomasa Wayne'a twórcy mają od jakiegoś czasu mały problem. Początkowo oferowano ją Viggo Mortensenowi, ale gwiazdor „Władcy Pierścieni” odrzucił ofertę. Kolejny wybór padł na Aleca Baldwina, jednak aktor postanowił zrezygnować z roli, ponieważ kolidowała z jego wcześniej zaplanowanymi działaniami zawodowymi. Baldwin był jednak przekonany, że na jego miejsce znajdzie się wielu chętnych. Nie mylił się. Finalnie twórcy obsadzili w roli ojca Bruce'a Wayne'a Bretta Cullena. Aktor grał już w filmach superbohaterskich. Mogliśmy go zobaczyć między innymi w „Ghost Riderze”, ale świat Batmana nie jest mu obcy, bo wystąpił w produkcji Christophera Nolana „Mroczny Rycerz powstaje”

Brett Cullen

Cullen tym samym dołączył do takich gwiazd jak Robert De Niro, Marc Maron, Frances Conroy czy Zazie Beetz.

„Joker” - obsada filmu o przeciwniku Batmana

To jednak nie koniec castingowych nowości dotyczących produkcji Phillipsa. Warner Bros. ogłosiło, że do obsady filmu dołączyło kilka nowych nazwisk. Jak donosi portal Business Wire, w filmie wystąpią ponadto Bill Camp, Glenn Fleshler, Douglas Hodge, Josh Pais i Shea Whigham. Na razie nie podano w jakie postacie wcielą się aktorzy. Współscenarzystą „Jokera” (oprócz Phillipsa) jest Scott Silver. Za zdjęcia odpowie Lawrence Sher. Współproducentem filmu został hollywoodzki gwiazdor Bradley Cooper, który prywatnie przyjaźni się z Phillipsem. Premiera filmu została zaplanowana na 4 października 2019 roku. 

Sergiusz Kurczuk
Tagi: News Batman Joker Joaquin Phoenix