18.05.2020 15:37

Wiemy, który aktor najwięcej przeklina w swoich filmach. Zwycięzca was zaskoczy

Nowe badanie dzieł kultury oszacowało, który aktor najczęściej przeklina w swoich filmach. Pierwsze miejsce na podium może Was zaskoczyć.

Wiemy, który aktor najwięcej przeklina w swoich filmach. Zwycięzca was zaskoczy
fot. Todd Williamson/Invision/AP/East News

Autorzy portalu Buzz Bingo przeanalizowali ponad 3,5 tys. scenariuszy filmowych pod względem użytych w nich przekleństw. Następnie podzielili swoje wyniki na dwie kategorie – ogólną liczbę profanacji oraz liczbę przekleństw na 1000 wypowiedzianych słów.

Baby Groot ze „Strażników Galaktyki 2” ma niewyparzony język. Wiemy ile razy bohater rzucił "k***wską bombą"
Baby Groot ze „Strażników Galaktyki 2” ma niewyparzony język. Wiemy ile razy bohater rzucił "k***wską bombą"
Przeczytaj także Baby Groot ze „Strażników Galaktyki 2” ma niewyparzony język. Wiemy ile razy bohater rzucił "k***wską bombą"

W których filmach przeklina się najczęściej?

Zestawienie podzielono na kilka kategorii. Jedną z nich jest ogólna liczba przekleństw w filmach pełnometrażowych. Na liście 10 najbardziej wulgarnych filmów znalazły się:

  • „Beavis i Butthead Do America” z 414 przekleństwami
  • „Wściekłe psy” z 418 przekleństwami
  • „Nic doustnie” z 432 przekleństwami
  • „Summer of Sam” z 467 przekleństwami
  • „Straight Outta Compton” z 468 przekleństwami
  • „Furia” z 489 przekleństwami
Foto: AFP/EAST NEWS
Foto: AFP/EAST NEWS
Przeczytaj także Zgarnij rolę w nowym filmie Martina Scorsese! Ciekawa akcja Leo DiCaprio i Roberta De Niro

Które filmy trafiły na podium?

Na podium trafiły natomiast:

  • „Kasyno” – 606 przekleństwa
  • „Nieoszlifowane diamenty” – 646 przekleństw
  • „Wilk z Wall Street” – 715 przekleństw

Numerem 1 okazał się jednak film „Wilk z Wall Street” Martina Scorse. Nominowany do pięciu Oscarów oraz dwóch Złotych Globów, film z 2013 roku, może posczycić się aż 715 przekleństwami, wypowiedzianymi podczas trzygodzinnego czasu trwania. Co ciekawe – właśnie z tego powodu film trafił dopiero na 3. pozycję w zestawieniu przekleństw na 1000 słów.

W tej kategorii wyprzedzają go „Nieoszlifowane diamenty” braci Safdie oraz obraz „Nic doustnie”, czyli debiut reżyserski aktora Gary’ego Oldmana, nagrodzony dwiema nagrodami BAFTA.

Martin Scorsese
Martin Scorsese
Przeczytaj także Martin Scorsese wysłał reżyserowi "Parasite'a" uroczy list po rozdaniu Oscarów. Co w nim było?

Który aktor przeklina najczęściej?

Wygrana w kategorii najczęściej przeklinający aktor, może być zaskakująca dla wielu kinomanów. Wydawać by się mogło, że na szczycie podium stanie Samuel L. Jackson, aktor który słynie z charakterystycznych, zadziornych i wpadających w ucho „wiązanek” rzucanych z ekranu. W rzeczywistości jednak Jackson znajduje się „dopiero” na trzeciej pozycji wśród najbardziej przeklinających aktorów z liczbą 301 przekleństw.

Przed nim, na miejscu drugim, znajduje się Leonado DiCaprio, który przeklął na ekranie dokładnie 361 razy, w tym w samym wspomnianym już „Wilku z Wall Street” aż 332 razy, co przy okazji uplasowało jego bohatera Jordana Belforta na 1. pozycji wśród najczęściej przeklinających bohaterów filmowych.

Leonardo DiCaprio i szef Apple'a również wyruszyli na walkę z koronawirusem
Leonardo DiCaprio i szef Apple'a również wyruszyli na walkę z koronawirusem
Przeczytaj także Leonardo DiCaprio i szef Apple'a również wyruszyli na walkę z koronawirusem

Wysoka pozycja „Wilka z Wall Street” zapewniła mu także zwycięstwo w kategorii najczęściej przeklinający aktor. Po analizach portalu okazało się bowiem, że numerem 1  w tej kategorii został… Jonah Hill. Aktor, znany z filmów „21 Jump Street”, „Bez obaw, daleko nie zajdzie”, czy „Supersamiec” w 2013 roku wystąpił w filmie Martina Scorsese – „Wilk z Wall Street”. I właśnie udział w tym filmie pozwolił mu znaleźć się na podium zestawienia. 

Autorzy strony Buzz Bingo wyliczyli, że jego bohater Jordan „rzuca mięsem” z częstotliwością aż 74.0 razy na 1000 słów. Dodając do tego liczbę przekleństw z filmu „Supersamiec” Judda Apatowa, Hill rozbił bank, jeśli chodzi o największą liczbę profanacji rzucanych na ekranie. Pełne wyniki można znaleźć na stronie internetowej Buzz Bingo

Foto: materiały prasowe Warner Bros. Television
Foto: materiały prasowe Warner Bros. Television
Przeczytaj także Timothée Chalamet w nowej wersji "Przyjaciół"? Courteney Cox wskazała swoje typy nowej obsady

Jonah Hill śmieje się ze swojego sukcesu

Aktor Jonah Hill podzielił się wynikami badania w swoich mediach społecznościowych, podkreślając, że dziękuje przede wszystkim reżyserowi za danie mu takiej możliwości. Amerykanin pochwalił też Samuela L. Jacksona i zastanawiał się, „jaki zestaw naukowców przygotował takie badanie”.

Nic dziwnego, że Hill dziękuje Jacksonowi. To w końcu on kojarzy się najszybciej, gdy pomyślimy o wulgarnych aktorach. To zasługa jego współpracy z Quentinem Tarantino, ale także takich filmów jak „Węże w samolocie” z linijką, która przeszła już do historii kinematografii: „Mam już dość tych pie****nych węży w tym pie****nym samolocie”.

Ci ciekawe – z analizy Buzz Bingo wynika, że gdyby wziąć pod uwagę liczbę przekleństw na 1000 słów, to Samuel klnie średnio jedynie 6,9 razy na 1000 słów. Nawet Denzel Washington wypowiada ich średnio 10.4 razy na 1000 słów. Trzeba jednak przyznać, że profanacje w ustach Samuela zawsze brzmią wręcz idealnie, dlatego tak silnie związane są z jego charakterystyczną aktorską marką.

Czytaj także: Michael Madsen odtworzył słynną scenę tańca z "Wściekłych psów", by zachęcić do pozostania w domach [WIDEO].

Co sądzisz o wynikach zestawienia?

Tagi: Newsy Film News Martin Scorsese Wilk z Wall Street Samuel L. Jackson