03.12.2018 12:47

Wiktor Zborowski, Wojciech Mecwaldowski i Kuba Wojewódzki w zwiastunie filmu "Asteriks i Obeliks. Tajemnica magicznego wywaru"

W sieci pojawił się zwiastun nowego filmu animowanego o słynnych Galach pod tytułem "Asteriks i Obeliks. Tajemnica magicznego wywaru". W polskiej wersji usłyszymy wiele gwiazd, między innymi Wiktora Zborowskiego, Wojciecha Mecwaldowskiego i Kubę Wojewódzkiego.

Asteriks i Obeliks. Tajemnica magicznego wywaru
foto: kadr z filmu Asteriks i Obeliks. Tajemnica magicznego wywaru

Asteriks i Obeliks powracają! Tym razem zagrożeniem nie są wojska Imperium Rzymskiego tylko... szwankująca pamięć Panoramiksa. Wioskę Galów mogą uratować jedynie bohaterowie stworzeni przez René Goscinny'ego i Alberta Uderzo. W sieci pojawiła się pierwsza polska zapowiedź filmu "Asteriks i Obeliks. Tajemnica magicznego wywaru".

"Asteriks i Obeliks. Tajemnica magicznego wywaru" - zwiastun nowych przygód dzielnych Galów

W najnowszej przygodzie Asteriksa i Obeliksa widzowie będą świadkami walki z czasem. Panoramiks wykrywa u siebie objawy potężnego uroku, który sprawia, że druid zaczyna tracić pamięć. Co za tym idzie, wkrótce zapomni recepturę magicznej mikstury, która sprawia, że mieszkańcy wioski Galów zyskują nadludzką siłę. Główni bohaterowie i stary mag będą musieli wybrać się na wyprawę w poszukiwaniu młodego adepta magii, który przejmie schedę po Panoramiksie.

O problemach w wiosce Galów dowiadują się ich wrogowie - Juliusz Cezar i zły druid Sulfuriks. Wspólnie postanawiają wykorzystać sytuację, by pokonać buntowniczych barbarzyńców.

Za reżyserię filmu "Asteriks i Obeliks. Tajemnica magicznego wywaru" odpowiadają Alexandre Astier i Louis Clichy, którzy pracowali przy takich produkcjach, jak "Odlot", "Wall-e", czy "Asteriks i Obeliks: Osiedle bogów". Scenariusz na podstawie komiksu Goscinny'ego i Uderzo powstał za sprawą Astiera. W polskiej wersji językowej usłyszymy między innymi Wiktora Zborowskiego, Wojciecha Mecwaldowskiego i Kubę Wojewódzkiego.

"Asteriks i Obeliks. Tajemnica magicznego wywaru" - kiedy premiera?

Najnowsza kinowa przygoda dwóch zabawnych Galów trafi do kin niebawem. Polska premiera została zaplanowana na 18 stycznia 2019 roku. Czy Asteriksowi i Obeliksowi uda się znaleźć następcę Panoramiksa? Czy na czas powrócą do domu, by pokonać swoich wrogów? Czy druid naprawdę przejdzie na emeryturę? Dowiemy się już niedługo.

Sergiusz Kurczuk
Tagi: Zwiastuny Asteriks