19.12.2018 15:42

Will Smith jako Dżin na oficjalnych zdjęciach z aktorskiego "Aladyna"

Można powiedzieć jedno - na pewno jest ciekawie. Guy Ritchie podzielił się na łamach Entertainment Weekly pierwszymi zdjęciami z jego najnowszej produkcji o drobnym złodziejaszku. 

Will Smith
foto: SplashNews.com/East News

Trzeba przyznać, że mówiąc "filmy Disneya", mało komu do głowy przyjdzie nazwisko Guya Ritchiego. Reżyser m.in. "Przekrętu", "Sherlocka Holmesa", czy "Kryptonimu U.N.C.L.E.", nie kojarzy się raczej z familijnymi filmami o magicznych mocach i księżniczkach. Nie mniej, Ritchie podjął się niełatwego zadania, którym jest przeniesienia świata znanego z bajki "Aladyn" na duży ekran. Pomaga mu w tym Will Smith i młoda obsada,  która wciela się w Dżasminę i Aladyna. 

Zostając przy trójcę głównych bohaterów - Guy Ritchie na łamach Entertainment Weekly podzielił się pierwszymi zdjęciami z nadchodzącego "Aladyna":

Pierwsze zdjęcia z aktorskiego Aladyna

Jeżeli czegoś brakowało w pierwszym zwiastunie "Aladyna", to właśnie głównych bohaterów - a zwłaszcza Willa Smitha, który wciela się w postać Dżina, w oryginale granego przez Robina Williamsa. O dziwo, Smith nie jest ani niebieski, ani duży, ani nie lewituje. Przynajmniej takie możemy odnieść wrażenie patrząc na kolejne zdjęcia udostępnione na łamach Entertainment Weekly. Prezentują one Dżina w towarzystwie tytułowego bohatera (w tej roli młody Mena Massoud):

Aladyn - jak wygląda Will Smith jako Dżin

Na szczęście, Will Smith wytłumaczył, że CGI jeszcze nie jest gotowe i dlatego dżin wygląda tak ludzko. Przez większość filmu jego postać będzie niebieska i latająca. Zdradził również w wywiadzie, jaki będzie jego Dżin. Aktor stwierdził, że granie ikonicznej roli jest zawsze stresujące, ale po chwili namysłu, postanowił przerobić postać na tyle, by uczynić z Dżina kogoś nowego, jeszcze bardziej luzackiego:

"

Poczułem się pewnie, bo wymyśliłem, że mogę dać ludziom coś, co będzie moim hołdem dla Robina, a jednocześnie będzie inne muzycznie. Po prostu inny i unikatowy smak spowodowałby, że to byłoby oryginalne. Nie chciałem znów odkryć koła, chciałem po prostu zrobić coś swojego. Wydaje mi się, że będę wyjątkowy, nawet w świecie Disneya. Jeszcze nie było dużo smaku hip-hopu w ich bajkach. "

Aladyn - kiedy premiera?

Nadchodzący film Guya Ritchiego pojawi się w kinach już w maju 2019 roku. Oprócz Willa Smitha w filmie zobaczymy również: Naomi Scott (Dżasmina), wspomnienego Menę Massouda w roli tytułowej oraz Marwana Kenzariego, który wcieli się w Jafara. Jeśli chodzi o aktorskie filmy Disneya, to w 2019 roku zobaczymy jeszcze "Dumbo" Tima Burtona oraz "Króla Lwa" Jona Favreau.

Kamil Kacperski
Tagi: News Will Smith Guy Ritchie Aladyn