11.02.2019 09:32

Will Smith jako Dżin w pierwszym zwiastunie aktorskiej wersji "Aladyna"

W sieci zadebiutował zwiastun aktorskiego remake'u animacji Aladyn. Fani Dżina mogą odetchnąć spokojnie. Will Smith, który go zagrał, będzie niebieski.

kadr z filmu Aladyn
foto: kadr z filmu Aladyn

Na ten moment tysiące fanów filmu "Aladyn" czekał miesiącami. W końcu Disney postanowił podzielić się zwiastunem odświeżonej wersji klasycznej animacji Disneya w aktorskiej odsłonie. Najwięcej ciekawości wzbudzał Dżin, w którego wcielił się Will Smith. Na pierwszych oficjalnych zdjęciach przedstawiających bohaterów filmu aktor wyglądał jak przebrany w kostium inspirowany Bliskim Wschodem. Przede wszystkim zastrzeżenia budził fakt, że nie miał niebieskiej skóry tak, jak animowany odpowiednik. Twórcy zapewniali, że w finalnej wersji to się zmieni. Dotrzymali słowa.

Król Lew
Król Lew
Przeczytaj także Nie tylko "Król Lew" - lista wszystkich aktorskich remake'ów klasycznych bajek Disneya

"Aladyn" - pierwszy zwiastun remake'u Disneya

Pierwsza zapowiedź filmu pojawiła się w październiku 2018 roku. Widzowie zobaczyli Jaskinię Cudów i Aladyna (Mena Massoud), który odnajduje lampę. Niestety teaser nie zdradzał, jak będą wyglądać ikoniczne postacie znane z oryginału z 1992 roku. W nowym zwiastunie jest inaczej. Chociaż wideo trwa jedynie minutę, twórcy zdołali zmieścić w nim prawie wszystkich najważniejszych bohaterów "Aladyna". Jak się prezentują w aktorskiej wersji?

Zwiastun zaczyna się od momentu, w którym zły czarownik Dżafar (Marwan Kenzari) nakłania tytułowego bohatera do odwiedzenia Jaskini Cudów, w celu odnalezienia magicznej lampy. W kolejnych fragmentach filmu widzimy miasto, w którym toczy się akcja filmu, księżniczkę Dżasminę (Naomi Scott), latający dywan, a na samym końcu długo wyczekiwanego Dżina. Pojawiają się też zwierzaki - papuga Jago, małpka Abu oraz tygrys Radża.

"Aladyn" - kiedy premiera?

Fani filmów Disneya czekali bardzo długo na pierwszy zwiastun produkcji, tym bardziej że do premiery zostało niewiele czasu. Większość liczyła, że trailer zadebiutuje podczas Super Bowl 2019. Trochę się pomylili, ale jak widać, czekanie się opłaciło. Czy Will Smith jako Dżin zadowoli fanów oryginalnej animacji? Trudno powiedzieć. Zdecydowanie różni się od oryginału, a efekty specjalne wykorzystane do przekształcenia gwiazdora w mitycznego ducha nie zachwycają, przynajmniej w zwiastunie. Być może w filmie Dżin oczaruje widzów. Przekonamy się 24 maja 2019 roku, kiedy "Aladyn" wejdzie na ekrany kin.

>>Zobacz też: Top 15: Najlepsze filmy Disneya wszech czasów, które warto obejrzeć<<

Sergiusz Kurczuk
Tagi: Zwiastuny Will Smith Aladyn Disney