28.02.2019 10:42

Will Smith opuścił obsadę "Suicide Squadu 2". Jaki był powód tej decyzji?

Jak podaje dziennik Variety, aktor opuścił obsadę nadchodzącego filmu Jamesa Gunna z powodu konfliktu harmonogramów, aczkolwiek niewykluczone, że w przyszłości powróci do roli.

Will Smith Deadshot Suicide Squad
foto: kadr z filmu

W 2018 roku dowiedzieliśmy się, że władze nad "Suicide Squadem" przejmuje James Gunn. Utalentowany reżyser został zwolniony przez Marvel Studios, gdy na powierzchnie wyszły stare tweety twórcy, w których artysta żartował z pedofilii i innych drażliwych tematów. DC przyjęło Gunna z otwartymi ramionami i niemal od razu oddało mu kontrolę artystyczną nad filmem o złoczyńcach, którzy nareszcie przydają się na coś społeczeństwu. 

Will Smith nie wystąpi w Suicide Squadzie 2?

Na początku Gunn miał być jedynie scenarzystą projektu, ale wygląda na to, że stanie również za kamerą. Niestety, jak donosi Variety, artysta stracił już jedną z gwiazd pierwszej odsłony "Suicide Squadu" - według informacji udostępnionych przez portal, Will Smith został zmuszony do opuszczenia projektu. Wszystko przez stare dobre "konflikty harmonogramów". Aktor i Warner Bros. rzekomo rozstali się na szczęście w przyjaznych stosunkach, więc istnieje możliwość, iż Smith jeszcze powróci do filmowego uniwersum DC.

Aktor wcielał się w Deadshota, nieformalnego lidera Suicide Squadu. Postać Smitha to płatny zabójca, który słynie z tego, że "zawsze trafia w swój cel". Wraz z Harley Quinn był głównym bohaterem filmu Davida Ayera.

I chociaż nadchodzący "Suicide Squad 2" miał właściwie w całości mieć nową obsadę, to głównymi bohaterami wciąż mieli pozostać Deadshot i Harley. Wygląda na to, że plan jednak nie wypalił - grająca Harley Margot Robbie będzie twarzą "Birds of Prey", a Will Smith... cóż, Smith po prostu odszedł z produkcji.  

Harley Quinn Birds of Prey
Harley Quinn Birds of Prey
Przeczytaj także Margot Robbie pokazała 1. teaser "Birds of Prey". Zobaczcie, jak wygląda Harley Quinn

Kiedy premiera Suicide Squad 2?

Nowy film ma również rzekomo nosić tytuł "The Suicide Squad", co również symbolizuje lekki restart serii o złoczyńcach. Tylko niestety na razie nie wiemy, kto się w filmie pojawi. Wiemy, że scenariusz napisze James Gunn - artysta być może jest również reżyserem produkcji, która ma trafić do kin w sierpniu 2021 roku. 

Zobacz także: >> Margot Robbie: nie lubiłam półnagich scen w "Suicide Squad" <<

Kamil Kacperski
Tagi: News Will Smith Suicide Squad DC Comics