Will Smith zagra w aktorskiej wersji „Aladyna”?

Robert Skowronski
20.04.2017 08:54
Will Smith zagra w aktorskiej wersji „Aladyna”? Fot. kadr z filmu + Dzik Pejnt

Disney negocjuje z aktorem warunki umowy. Will Smith miałby się wcielić w Dżina.

Już wcześniej gwiazda m.in. „Facetów w czerni” była brana pod uwagę przy innej aktorskiej wersji Disneyowskiego przeboju. Will Smith miał wystąpić w reżyserowanym przez Tima Burtona „Dumbo”. Wszystko jednak spaliło na panewce. 

Według nieoficjalnych doniesień plan zdjęciowy „Aladyna” miałby wystartować jeszcze w 2017 roku w Wielkiej Brytanii. Okres kręcenia przewidziano na pół roku. Umowa ze Smithem kosztowałaby Disneya sporą sumkę, ale twarz aktora na plakacie to już połowa sukcesu w ściągnięciu do kin widzów. Za przykład może posłużyć „Legion samobójców”. Jeżeli uda się dopiąć formalności, to Smith stanie przed trudnym zadaniem, bo będzie musiał się zmierzyć z legendą Robina Williamsa, który użyczył głosu Dżinowi w słynnej animacji z 1992 roku.

Scenarzystą obrazu został John August, czyli bliski współpracownik Tima Burtona, który napisał dla niego teksty „Dużej ryby”, „Gnijącej panny młodej”, czy też „Charliego i fabryki czekolady”. Z kolei za produkcję odpowiada Dan Lin wraz ze swoim Lin Pictures, a reżyserem jest zaś Guy Ritchie, twórca m.in. „Przekrętu”, dzieł poświęconych Sherlockowi Holmesowi z Robertem Downeyem Juniorem czy ostatnio „Króla Artura”.

Animacja z 1992 roku była hitem box office. Zarobiła w Stanach Zjednoczonych 217 milionów dolarów, zaś na świecie aż 504 miliony, podczas gdy budżet wynosił zaledwie 28 milionów. Był to najlepiej zarabiający film 1992. Obraz zdobył także dwa Oscary - dla najlepszej muzyki i najlepszej piosenki.

Jeszcze w 2015 roku zapowiedziano aktorskiego „Aladyna”. Wówczas informowano, że film będzie się nazywać „Genies”. Miał to być prequel do historii z 1992 roku, gdzie poznalibyśmy świat dżinów i dowiedzielibyśmy się, jak grany w oryginale przez Robina Williamsa niebieski duch został uwięziony w magicznej lampie. Producenci wyznali wówczas, że mają nadzieję na to, że film okaże się początkiem nowej młodzieżowej serii.

Disney nową wersję „Aladyna” wprowadzi do kin najwcześniej z końcem 2018 roku, ale rok 2019 brzmi bardziej prawdopodobnie.

 

Robert Skowronski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.