13.03.2019 11:29

Will Smith złożył hołd Dżinowi Robina Williamsa

Na Instagramie Willa Smitha pojawiła się grafika upamiętniająca rolę Robina Williamsa w animacji Disneya pod tytułem "Aladyn". Jak aktor złożył hołd?

Dżin (Aladyn)
foto: kadry z filmów Aladyn

W sieci pojawił się nowy zwiastun aktorskiego remake'u "Aladyna". Mimo poprzednich negatywnych głosów na temat produkcji kolejna zapowiedź sugeruje, że produkcja wcale nie będzie taka zła. Oczywiście w trailerze nie mogło zabraknąć jednej z głównych postaci, czyli Dżina, w którego wcielił się Will Smith. Aktor postanowił złożyć hołd Robinowi Williamsowi, który podkładał głos tej postaci w animowanym oryginalne z 1992 roku.

"Aladyn" 2019 - Will Smith upamiętnił Robina Williamsa

Początkowo rola Smitha budziła wątpliwości fanów klasycznej bajki Disneya. Tym bardziej że pierwsze oficjalne zdjęcia z nadchodzącego filmu ukazywały postać Dżina bez charakterystycznej niebieskiej skóry.

Will Smith
Will Smith
Przeczytaj także Will Smith jako Dżin na oficjalnych zdjęciach z aktorskiego "Aladyna"

Na szczęście kolejne materiały promocyjne ukazały bardziej klasyczną odsłonę magicznej postaci. Na Instagramie Willa Smitha pojawiła się grafika, która łączy przeszłość z teraźniejszością.

"

Wiem, że Dżin nie ma stóp... ale zostawiłeś naprawdę duże buty, w które musiałem wejść. Spoczywaj w pokoju Robin! I dziękuję Helloluigi. Kocham ten obrazek! "

Na grafice widzimy dwóch Dżinów - z klasycznej animacji i z nadchodzącego remake'u. Will Smith nie tylko podziękował autorowi rysunku, ale również wspomniał niezapomnianą rolę Robina Williamsa. Radykalni fani oryginału wciąż uważają, że Smith nie będzie w stanie dorównać kreacji Dżina w wykonaniu zmarłego aktora. Tym bardziej że w filmie pojawi się sporo odstępstw od filmu z 1992 roku dotyczących mieszkańca magicznej lampy. Jedną z najpoważniejszych zmian jest fakt, że Dżin przybierając ludzką postać, nie będzie miał niebieskiej skóry.

"Aladyn" 2019 - kiedy premiera?

W produkcji reżyserowanej przez Guya Ritchiego oprócz Smitha wystąpili Mena Massoud, Naomi Scott, Marwan Kenzari, Navid Negahban, Nasim Pedrad, Billy Magnussen oraz Numan Acar. Do obsady dołączył też Alan Tudyk znany z filmu "Łotr 1. Gwiezdne wojny – historie", który podłoży głos za papugę Jago. "Aladyn" trafi do polskich kin 24 maja 2019 roku.

>>Zobacz też: Dumbo uczy się latać w nowym zwiastunie aktorskiej wersji filmu Disneya<<

Sergiusz Kurczuk
Tagi: Will Smith Aladyn Disney Robin Williams