12.03.2020 09:49

Willem Dafoe jako Hannibal i Gillian Anderson w roli agentki Starling w Deepfake'u "Milczenia owiec" [WIDEO]

Co by było, gdyby w "Milczeniu owiec" w rolach głównych wystąpili Willem Dafoe i Gillian Anderson? Deepfake pozwala odpowiedzieć na tego typu pytania. 

Milczenie owiec
foto: COLLECTION CHRISTOPHEL/EAST NEWS

Fani kina lubią teoretyzować na temat tego, jak wyglądałyby filmy, gdyby zagrały w nich inne gwiazdy niż miało to miejsce w rzeczywistości. To co do niedawna było jedynie kwestią wyobraźni, dziś można zobaczyć dosłownie na własne oczy. Wszystko dzięki technologii Deepfake. Powstało wideo na bazie "Milczenia owiec", w którym zamiast Anthony'ego Hopkinsa i Jodie Foster wystąpili Willem DafoeGillian Anderson

"Milczenie owiec" z Willemem Dafoe i Gillian Anderson

Film w reżyserii Jonathana Demme'a z 1991 roku przeszedł do historii kina głównie dzięki jednej scenie - niesamowitej rozmowie pomiędzy psychopatą Hannibalem Lecterem i agentką FBI Clarice Starling. Hopkins i Foster zaprezentowali swój talent aktorski, ale nie bez znaczenia był też montaż tego fragmentu filmu. 

Milczenie owiec
Milczenie owiec
Przeczytaj także Kto wcieli się w agentkę Clarice Starling w serialowej kontynuacji wersji "Milczenia owiec"?

Twórca kanału YouTube Ctrl Shift Face, który zajmuje się filmowymi Deepfake'ami postanowił powołać do życia najsłynniejszą scenę z "Milczenia owiec", tym razem obsadzając w głównych rolach Dafoe i Anderson. Jak aktorzy prezentowali by się w kultowym fragmencie? 

Trzeba przyznać, że trudno wyobrazić sobie lepszy recasting do "Milczenia owiec". Dafoe słynie ze swojej niezwykłej mimiki twarzy. Aktor wielokrotnie wcielał się w róznego rodzaju szaleńców, więc postać Hannibala Lectera pasowałaby do jego emploi. Anderson rozpoczęła swoją karierę dzięki roli agentki Scully w serialu "Z Archiwum X", więc wybór też był w pełni uzasadniony. 

Czy Willem Dafoe i Gillian Anderson pasują do ról w "Milczeniu owiec"?

Deepfake, Freddie Mercury i Rami Malek
Deepfake, Freddie Mercury i Rami Malek
Przeczytaj także Deepfake ożywił Freddiego Mercury'ego, który zagrał w serialu "Mr. Robot" [WIDEO]

"Clarice" - kiedy premiera?

Nową agentkę Starling zobaczymy już niedługo w serialu, będącym kontynuacją filmowego "Milczenia owiec". W postać wcieli się Rebecca Breeds. Na razie nie ogłoszono jeszcze daty premiery serialu CBS. Prawdopodobnie "Clarice" zadebiutuje najwcześniej w roku 2021. Fani mrocznych zagadek będą musie więc jeszcze trochę poczekać na wielki powrót agentki Starling.

Fot. Materiały prasowe
Fot. Materiały prasowe
Przeczytaj także TOP 15 - Najlepsze filmy psychologiczne, wśród nich "Milczenie owiec" i "Fight Club"

Zobacz też: Najlepsze filmy o seryjnych mordercach i psychopatach. Wśród nich "Siedem" i "Zodiak"

Tagi: Film Milczenie owiec Hannibal Lecter Jodie Foster Gillian Anderson Willem Dafoe