Willem Dafoe jako Vincent van Gogh w pierwszym zwiastunie filmu o słynnym malarzu

Sergiusz Kurczuk
06.09.2018 11:42
Willem Dafoe jako Vincent van Gogh w pierwszym zwiastunie filmu o słynnym malarzu Fot. kadr z filmu At Eternity's Gate

W sieci zadebiutował zwiastun filmu o jednym z najsłynniejszych nowożytnych malarzy. „At Eternity's Gate” opowie o skomplikowanych losach Vincenta van Gogha. 

W historii sztuki zapisało się wiele nazwisk, ale nieśmiertelność osiągnęli najwybitniejsi twórcy. Jednym z nich jest holenderski malarz Vincent van Gogh, który od wielu lat inspiruje innych artystów, w tym również filmowców. Do tej pory powstało już kilka filmów poświęconych van Goghowi. Najnowszy zatytułowany „At Eternity's Gate”, doczekał się pierwszego zwiastuna. Jak Willem Dafoe wypadł w roli słynnego malarza?

„At Eternity's Gate” - zwiastun filmu o Vincencie van Goghu

Postimpresjonista zasłynął nie tylko dzięki swoim charakterystycznym, żywym pracom, ukazującym tematy, po które inni twórcy sięgali rzadko. Wiele osób zna go przede wszystkim jako ekscentryka, który pozbawił się lewego ucha. Malarz rzeczywiście cierpiał na napady lękowe, wynikające z wielu zaburzeń psychicznych. Jego trudne, skomplikowane, ale też interesujące dzieje zapowiedziano w pierwszym zwiastunie filmu „At Eternity's Gate”.

Produkcja skupi się na ostatnich latach życia malarza. Zobaczymy więc jego pobyt we francuskiej miejscowości Arles, przyjaźń z innym słynnym twórcą - Paulem Gauguinem, relację z bratem Theo, niezrozumienie przez otoczenie, problemy z psychiką, a także zagadkę tajemniczej śmierci, której do dziś nie udało się jednoznacznie rozwiązać. 

„At Eternity's Gate” - kiedy premiera?

Reżyserem filmu o van Goghu jest Julian Schnabel znany z produkcji zatytułowanej „Motyl i skafander”. To nie pierwszy film Schnabela o znanym malarzu. W 1996 roku powstał „Basquiat – Taniec ze śmiercią”. Oprócz Dafoe w „At Eternity's Gate” zobaczymy również Ruperta Frienda w roli Theo i Oscara Isaaca jako Gauguina. W pozostałych rolach wystąpią Mads Mikkelsen, Mathieu Amalric, Emmanuelle Seigner oraz Niels Arestrup. Za scenariusz odpowiadają Jean-Claude Carrière i Julian Schnabel. 

At Eternity's Gate Fot. foto: materiały promocyjne

Amerykańska premiera filmu została zapowiedziana na 16 listopada 2018 roku. Na razie nie wiadomo kiedy „At Eternity's Gate” trafi do polskich kin. To nie pierwsza produkcja o van Goghu, która mieliśmy okazję oglądać ostatnimi czasy. W 2017 roku dużą popularnością cieszyła się biograficzna animacja „Twój Vincent” w reżyserii Doroty Kobieli i Hugh Welchmana. Film był nominowany do Oscara za Najlepszy długometrażowy film animowany. 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.