„Willow” - czy powstanie sequel fantasy z 1988 roku? Ron Howard potwierdza, że trwają rozmowy

Natalia Hluzow
14.05.2018 22:16
„Willow” - czy powstanie sequel fantasy z 1988 roku? Ron Howard potwierdza, że trwają rozmowy Fot. kadr z filmu Willow

Ron Howard podzielił się informacjami z pierwszej ręki dotyczącymi kontynuacji słynnego „Willow”.

Reżyser „Pięknego umysłu” i „Kodu da Vinci” po raz pierwszy dołożył swoją cegiełkę do świata z odległej galaktyki realizując „Solo: A Star Wars Story”, jednak nie oznacza to, że po raz pierwszy miał przyjemność współpracować ze studiem Lucasfilm.

1988 roku, kiedy świat zdążył już zachwycić się oryginalną trylogią „Star Wars”, Ron Howard wyreżyserował film na podstawie stworzonej przez George'a Lucasa baśni o karle ratującym księżniczkę. Film „Willow” nie rozbił być może banku, gdy wchodził na ekrany, jednak zyskał sobie spore grono zwolenników, którzy do dziś uważają go za arcydzieło gatunku fantasy.

Osoby te bez wątpienia ucieszy informacja, że Ron Howard nie porzucił pomysłu zrealizowania kontynuacji przygód karła imieniem Willow.

ron howard Fot. foto: kadr ze zwiastuna "Willow" na Blu-Ray

„Willow” - sequel wciąż ma szanse powstać

W rozmowie z ComicBook.com przy okazji promocji filmu o młodym Hanie Solo, reżyser został zapytany, czy fani klasycznego fantasy sprzed 30 lat mogą jeszcze liczyć na kontynuację. Odpowiedź Howarda być może nie ujawnia zbyt wiele, ale nie powinna odebrać im nadziei. Jak powiedział:

Nie chcę zbyt wiele zdradzać, ale trochę rozmawiamy o Willow. Nie nazwalibyśmy tego Willow 2, myślę, że film skupiłby się raczej na Elorze Danan, ale Willow oczywiście musiałby być w nim znacząco obecny.

Co więcej, reżyser zdradził, że baśń Lucasa, którą przeniósł na ekran w 1988 roku, była dla niego punktem odniesienia, kiedy realizował film o młodym Hanie Solo:

Dużo myślałem o tym filmie, kiedy pracowałem nad Solo, ponieważ są w nim pewne sceny, szczególnie te związane z Madmartiganem, które ukazują postać o obdarzoną podobnym tupetem i brawurą. Poza tym poczucie humoru połączone z akcją w filmie Willow było dla mnie dużą inspiracją w docieraniu do Solo.

Na razie to niestety wszystko, co wiemy na temat planów Rona Howarda odnośnie kontynuacji „Willow”. Ale fakt, że trwają rozmowy i istnieje wstępny pomysł na fabułę to już pierwszy krok do sukcesu. A skoro o sukcesie mowa - jeśli filmowi „Solo: A Star Wars Story” uda się osiągnąć sukces, a reżyser nadal będzie chętny, by powrócić do świata „Willow”, Disney na pewno mu to umożliwi. Tym bardziej w czasach, kiedy w modzie są wszelkie rebooty, remaki i sequele.

Zanim jednak kontynuacja „Willow” z projektu przerodzi się w film, będziemy mieli okazję oglądać najnowsze dzieło Howarda o przygodach młodego Hana Solo. „Solo: A Star Wars Story” trafi do kin 25 maja 2018 roku.

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.