29.01.2016 14:57

„Władca Pierścieni” w stylu „Legionu samobójców”

Różne filmowe uniwersa potrafią się niekiedy przeplatać i przenikać. Ale połączenie „Władcy Pierścieni” z „Legionem samobójców”?

„Władca Pierścieni” w stylu „Legionu samobójców”
foto: kadr z filmu

Varg Vikernes już nam udowodnił, że tolkienowscy bohaterowie mają wiele wspólnego z obecną sytuacją polityczną na świecie. Czemu by nie poszukać związku między Śródziemiem a światem DC Comics?

Deadshot jako Legolas, Harley Quinn jako... Gimli? Cóż, świat fantasy, jak i komiksów nie zna przecież żadnych granic dla wyobraźni. Poza tym Mordorowi nie jest znowu aż tak daleko do wypełnionych zbrodnią ulic Gotham, a przy odrobinie dobrych chęci twierdzę Isengard, w której przebywa Saruman, można potraktować jako odpowiednik szpitala psychiatrycznego Arkham.

W kim upatrywać tolkienowskiej wersji Jokera? Bohaterowie „Władcy Pierścieni” raczej stronią od bycia chorymi błaznami-złoczyńcami. Ale już wcielający się w postać Jared Leto nie boi się władać bronią białą, co udowodnił rolą w „Aleksandrze” Oliviera Stone'a.

Zobaczcie jak wygląda „Władca Pierścieni” połączony ze ścieżką dialogową zwiastuna „Legionu samobójców”. Oto „Ring Squad”:

Co prawda „Władca Pierścieni” proponował kilka zabawnych momentów, jednak dopiero w tym wydaniu widać, że Peter Jackson z tolkienowskiej trylogii mógł uczynić wypełniony gagami film. Stało się inaczej, czego prawdopodobnie nie powinniśmy postrzegać jako grzechu reżysera.

Dzieło Davida Ayera, twórcy „Bogów ulicy” i „Furii”, trafi na rodzime ekrany 12 sierpnia 2016 roku. Mogliśmy już zobaczyć fanowskie zdjęcia z planu przedstawiające Jareda Leto, jak i jego ucieczkę przed Batmobilem. Tytułowy oddział po raz pierwszy pojawił się na kartach komiksu w 1959 roku. Scenariusz filmu ma opowiedzieć historię wspomnianej drużyny skazańców. W zamian za ułaskawienie mają oni wykonać samobójcze zadanie, któremu mogą podołać wyłącznie osoby nie mające nic do stracenia.

Jak Wam się podoba „Ring Squad”?

Robert Skowronski
Tagi: Suicide Squad Władca Pierścieni