28.12.2018 10:01

"Władcy przygód. Stąd do Oblivio" - zobacz zwiastun polskiego przygodowego filmu dla dzieci

W sieci pojawił się zwiastun filmu "Władcy przygód. Stąd do Oblivio". Historia opowiada o dwójce dzieciaków, które przeżyją niesamowitą przygodę z mieszkańcem tytułowej fantastycznej krainy. 

Władcy przygód. Stąd do Oblivio
foto: materiały promocyjne

Polscy twórcy mają problem nie tylko z kinem stricte gatunkowym, ale również filmami przeznaczonymi do młodszych odbiorców. Z dziwnego powodu prawie za każdym razem, gdy któryś z filmowców sięga po produkcję akcji, film przygodowy, science fiction lub fantasy, zostają zalani falą krytyki, która w większości przypadków jest uzasadniona. Tomasz Szafrański postanowił jednak przerwać złą passę i powołał do życia nie tylko produkcję z pogranicza kina przygodowego i fantasy, ale również przeznaczył ją dla dzieci. Jak zapowiada się film "Władcy przygód. Stąd do Oblivio"?

Władcy przygód. Stąd do Oblivio

"Władcy przygód. Stąd do Oblivio" - zwiastun

W sieci zadebiutowały plakat i trailer filmu "Władcy przygód. Stąd do Oblivio". Historia opowiada o dwóch zwyczajnych nastolatkach - Franku i Izie. Ich życie zmienia się,  kiedy spotykają na swojej drodze dziwnego mężczyznę, przypominającego Elvisa Presleya, przedstawiającego się jako Eddie. Wkrótce okazuje się, że Eddie jest uciekinierem z innego wymiaru o nazwie Oblivio. Bohaterowie będą musieli pomóc przybyszowi, którego ścigają bezwzględni Łowcy Głów. 

Jak widać, zwiastun jest pełen akcji i zapowiada naprawdę ciekawą przygodę dla młodszych widzów. Na uwagę zasługują też oryginalne pomysły twórców oraz charakteryzacja i efekty specjalne, stojące na naprawdę przyzwoitym poziomie. Za muzykę do filmu "Władcy przygód. Stąd do Oblivio" odpowiada między innymi Carl Rydlund, który pracował przy takich tytułach, jak "Dunkierka" czy "Interstellar". W roli głównej zobaczymy Szymona Radzimierskiego -  nastoletniego podróżnika, blogera, pisarza i autora książek "Dziennik Łowcy Przygód. Extremalne Borneo" oraz "Dziennik Łowcy Przygód. Etiopia. U stóp góry ognia". W filmie wystąpi również wybitny polski aktor Mikołaj Grabowski.

Władcy

"Władcy przygód. Stąd do Oblivio" - kiedy premiera?

Tomasz Szafrański nie tylko wyreżyserował "Władców przygód", ale jest również autorem scenariusza do filmu. Produkcja trafi na ekrany kin już za kilka tygodni. Premiera odbędzie się 25 stycznia 2019 roku. 

Sergiusz Kurczuk