Wojciech Smarzowski nakręci w Krakowie film o reformie Kościoła

Kamil Dachnij
24.05.2017 19:35
|center Fot. Ons.pl

Ogłoszono kolejny projekt, którym zajmie się Wojciech Smarzowski. Dowiedzcie się informacji o nadchodzącym filmie twórcy „Drogówki”.

Po sukcesie „Wołynia” reżyser nakręcił skromniejszy obraz - krótkometrażowego Księdza” dla platformy Showmax. W kwietniu 2017 roku pojawiła się wiadomość, że Smarzowski ma pomysł na serial o Piastach i pojawiły się porównania do polskiej „Gry o tron”. Jednak to nie koniec dobrych informacji.

Tomasz Jaskulski, kierownik produkcji, w rozmowie z „Gazetą Wyborczą” wyznał, że jednym z kolejnych projektów Wojciecha Smarzowskiego jest obraz poświęcony reformie Kościoła katolickiego w Polsce w myśl zaleceń papieża Franciszka. Obraz ma być realizowany w Krakowie, gdzie plan zdjęciowy zawędruje na 35 dni. W sumie na nakręcenie dzieła przewidziano 60 dni. Ekipa wyruszy też do Czech. Tak Jaskulski mówił o planach dotyczących kręcenia:

Zdjęcia zaczniemy prawdopodobnie w lipcu, do Krakowa przeniesiemy się w sierpniu. Ale już w najbliższy weekend odwiedzimy to miasto, by zrobić dokumentację do produkcji. Na naszej liście do zobaczenia mamy około 50 obiektów.

W obsadzie możemy się spodziewać nazwisk już sprawdzonych przez reżysera. Będą to Robert Więckiewicz, Arkadiusz Jakubik, Jacek Braciak, ale też Janusz Gajos, który wcześniej nie współpracował ze Smarzowskim. Obsada z pewnością się jeszcze rozrośnie, ale na day moment nie są znane inne osoby zaangażowane w projekt.

Obraz opisywany jest jako „współczesny dramat obyczajowy o kryminalnym zabarwieniu”.

Wspomnieliśmy już, że Smarzowski zapowiedział serial o Piastach. Mówił wówczas, że jest to projekt, które może go pochłonąć na pięć lub sześć lat. Reżyser wyznał, że próbuje skoordynować różnego rodzaju ruchy produkcyjno-finansowe, które zapewniłyby mu bezpieczeństwo i wiarę, że ten serial zostanie ukończony. Czy plany uległy zmianie, skoro twórca „Róży” działa również przy innym projekcie?

 

Kamil Dachnij Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.