20.03.2019 16:48

Wojciech Smarzowski stworzy "Wesele 2". Premiera jeszcze w 2019 roku?

Polski Instytut Sztuki Filmowej opublikował coroczną listę produkcji, które proszą o dofinansowanie. Wśród nich znalazło się "Wesele 2" Wojciecha Smarzowskiego.

Wojciech Smarzowski
foto: Artur Zawadzki/REPORTER/East News

Jak co roku, PISF opublikował listę produkcji dobiegających się o dofinansowanie. Nie znajdziemy na niej żadnych szczegółowych informacji dotyczących filmów, ale możemy na niej przeczytać nazwiska reżyserów i tytuły produkcji. Dla mniej wprawionych miłośników kina polskiego, najważniejszymi nazwiskami na liście będą definitywnie Wojciech Smarzowski ("Wesele 2"), Agnieszka Holland ("Szarlatan"), Władysław Pasikowski ("Psy III. Canis Majoris"), czy Wojciech Adamczyk ("Ranczo. Zemsta wiedźm").

Nowy film Wojciecha Smarzowskiego

Na liście obok nazwiska Smarzowskiego widnieje tytuł "Wesele 2", które najprawdopodobniej będzie kontynuacją wątków poruszonych w pierwszej odsłonie filmu. Ten opowiadał o tytułowym weselu, które swojej córce wyprawił bogaty biznesmen z małego miasteczka. Reżyser, jak to ma w zwyczaju, wytknął w produkcji najgorsze cechy stereotypowych Polaków - chciwość, skłonność do picia alkoholu, krętactwo i zazdrość. "Wesele" zadebiutowało w 2004 roku. Niestety, nie wiemy o czym dokładnie będzie fabuła "Wesela 2". Nieznana jest również data premiery nowego filmu twórcy "Kleru".

Kler
Kler
Przeczytaj także Poznaliśmy datę premiery "Kleru" na DVD i Blu-ray. Film zarobił ponad 100 milionów złotych

Innymi produkcjami, które niewątpliwie przykują uwagę widzów, są "Psy III. Canis Majoris", czyli kontynuacja "Psów II: Ostatniej Krwi". Miejmy nadzieję, że Pasikowski ponownie obsadzi w głównych rolach Bogusława Lindę, Cezarego Pazurę i Artura Żmijewskiego. Podobnie jak w przypadku "Wesela 2", nie wiemy o czym mogłaby opowiadać fabuła kontynuacji, która powstanie 25 lat po premierze poprzedniej części "Psów". 

Będzie filmowa kontynuacja serialu Ranczo

Na zakończenie można jeszcze wspomnieć o Wojciechu Adamczyku, który przez lata pracował nad popularnym serialem komediowym Telewizji Polskiej pt. "Ranczo". Produkcja doczekała się nawet filmu pełnometrażowego "Ranczo Wilkowyje", który również reżyserował Adamczyk. Artysta jest podpisany pod projektem "Ranczo. Zemsta wiedźm", o którym również nie wiemy za dużo. Data premiery pozostaje nieznana. 

Z pełną listą filmów obiegających się o dofinansowanie zapoznacie się na stronie Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

Kontynuacja "Wesela" to dobry pomysł?

Kamil Kacperski
Tagi: News Wojciech Smarzowski