06.10.2016 11:22

„Wolverine 3” z oficjalnym tytułem i plakatem

Na temat tytułu nadchodzącego dzieła w reżyserii Jamesa Mangolda krążyło wiele plotek. Koniec z tym, bo już wiemy jak oficjalnie będzie się nazywać „Wolverine 3”, jak wcześniej określano projekt.

„Wolverine 3” z oficjalnym tytułem i plakatem
foto: materiały prasowe

„Logan”, bo właśnie na taki tytuł postawiono, zadebiutuje w kinach 3 marca 2017 roku. W jednym z niedawnych wywiadów Hugh Jackman zapowiedział, że możemy oczekiwać niespodzianki związanej z kolejnym solowym filmem o Rosomaku:

"

Skończyliśmy kręcenie. Widziałem się z Jamesem Mangoldem i jest on na etapie kończenia wszystkich prac. Niedługo coś udostępnimy. To wszystko co mogę powiedzieć, a nie czuję się z tym dobrze, bo jestem typem osoby mówiącej wszystko każdemu. Ogółem będzie inaczej w porównaniu do tego, co wcześniej zrobiliśmy. "

Być może Hugh Jackman powyższymi słowami chce powiedzieć, że niedługo możemy się spodziewać pierwszego trailera. Zostaje jednak też ewentualność, że aktor miał na myśli pokazanie plakatu „Logana”:

Jest jeszcze jedna nowina z obozu odpowiedzialnego za solowy film o jednym z X-Menów. James Mangold udostępnił zdjęcie drugiej strony scenariusza filmu. Dostaliśmy tym samym potwierdzenie tego, że dzieło w dużej mierze będzie bazować na komiksie „Wolverine: Old Man Logan”. Będzie to oznaczało, że zobaczymy Wolverine'a jako starzejącego się alkoholika, który powoli traci moc samouzdrawiania. To właśnie poprzez sięganie po butelkę będzie starał się walczyć z nieustającym bólem.

James Mangold kręcąc jeszcze poprzednią odsłonę serii stworzył dwie wersje filmu - z oznaczeniami PG-13 i R. Pierwsza z nich trafiła do kin, druga znalazła się jako wersja reżyserska na wydaniu DVD/Blu-ray. Tym razem od samego początku mamy mieć do czynienia z obrazem odznaczonym kategorią wiekową R.

„Logan” będzie ostatnim filmem, w którym Hugh Jackman wcieli się w Wolverine'a:

"

Powtarzam to każdemu, że to będzie mój ostatni film jako Wolverine. Chcę, żeby był perfekcyjny. "

Głównym czarnym charakterem w „Loganie” ma być Mister Sinister - tak przynajmniej powiedział Bryan Singer w komentarzu dołączonym do wydania Blu-ray/DVD „X-Men: Apocalypse”. Wróg Wolverine'a jest postacią stworzoną przez Chrisa Claremonta i Marca Silvestriego. Zadebiutował w 1987 roku na kartach komiksu „Uncanny X-Men”.

Z kolei X-Meni doczekają się serialu aktorskiego. Ma on powstać przy współpracy Marvela z telewizją Fox.

Robert Skowronski
Tagi: News Wolverine