15.03.2019 13:29

"Wonder Woman 1984" nie będzie sequelem "Wonder Woman"? Tak twierdzi producent filmu

Producent filmu osadzonego w DCEU zdradził, że jest powód, dla którego film "Wonder Woman 1984" nie jest kontynuacją produkcji osadzonej w czasach I Wojny Światowej. 

Wonder Woman
foto: kadr z filmu

Data premiery "Wonder Woman 1984" została w 2018 roku przeniesiona z listopada 2019 roku na czerwiec roku 2020, co nie do końca spodobało się fanom, którzy czekają na kolejną część przygód tytułowej bohaterki. Oprócz tego, w połowie marca 2019 roku dowiedzieliśmy się, że film rzekomo nie będzie kontynuacją "Wonder Woman", tylko oddzielnym tworem - jako takiego "układu", podano filmy o Bondzie.

Wonder Woman 1984 nie będzie sequelem

Tak przynajmniej stwierdził producent filmu, Charles Rovan. Mężczyzna udzielił wywiadu portalowi Vulture, w którym powiedział, że pomysł na stworzenie nie-sequela podsunęła sama Patty Jenkins, reżyserka "Wonder Woman":

"

Od początku powtarzała, że to będzie "kolejna wersja" Wonder Woman, a nie tylko sequel. I definitywnie jej się to udaje. Produkcja jest osadzona w zupełnie innym okresie, a my sami możemy się sami domyśleć, co robiła Diana w ciągu tego półwiecza. Ale to zupełnie nowa historia, mimo że wciąż jest emocjonalnie, zabawnie, a film jest przepełniony akcją. Jest też pełen serca, jak pierwszy film. "

W "Wonder Woman 1984" powróci uśmiercona postać
W "Wonder Woman 1984" powróci uśmiercona postać
Przeczytaj także W "Wonder Woman 1984" powróci uśmiercona postać

Vulture poprosiło studio o komentarz, jednak odpowiedź brzmiała: "Nie możemy zaprzeczyć, ani potwierdzić informacji". Dziennikarze się jednak nie poddawali i znaleźli anonimowe źródło, które jest blisko związane z produkcją:

"

To film typu stand-alone, tak jak produkcje o Indianie Jonesie albo Bondzie - to nie jest jedna cała historia, jak filmy Marvela. "

Pokrywałoby się to ze słowami Patty Jenkins, która podczas Comic-Conu 2018 powiedziała, że "Wonder Woman 1984" nie będzie cyniczną próbą zarobienia pieniędzy na znanej marce. Reżyserka stwierdziła, że nie nakręciłaby filmu, gdyby nie chęć "stworzenia nowej, ciekawej historii osadzonej w tym uniwersum". 

Wonder Woman 1984 - kiedy premiera?

Tak jak wspomnieliśmy wcześniej - "Wonder Woman 1984", która nie będzie sequelem "Wonder Woman", trafi na ekrany kin 5 czerwca 2020 roku. W roli tytułowej powróci znana i lubiana Gal Gadot. 

Kamil Kacperski