Wonder Woman na froncie w zwiastunie filmu

Robert Skowronski
04.11.2016 08:43
Wonder Woman na froncie w zwiastunie filmu Fot. kadr z wideo

Piękny i kolorowy świat zostaje pochłonięty przez koszmar I wojny światowej, a w środku tego wszystkiego zjawia się ona, Wonder Woman. Zobaczcie nowy zwiastun filmu.

To drugi pełny trailer nowego obrazu ze stajni DC będącego czwartym podejściem studia, po „Człowieku ze stali”, „Batman v Superman” i „Legionie samobójców”, do zawojowania kinowych ekranów. Jest to o tyle ważny obraz, bo będzie stanowił pierwszą próbę ukazania żeńskiej superbohaterki w pełnym metrażu. Kobiety oczywiście pojawiały się w serii „X-Men”, „Avengers” czy wymienionym „Legionie samobójców”, ale żadna z pań nie dostała jeszcze solowego filmu.

Studio Warner Bros. udostępniło wcześniej oficjalny synopsis „Wonder Woman”:

Zanim została Wonder Woman, była Dianą, księżniczką Amazonek, trenowaną, by być niepokonaną wojowniczką. Wychowywana była na odizolowanej rajskiej wyspie, aż rozbił się na niej amerykański pilot i opowiedział o straszliwym konflikcie, jaki ogarnął resztę świata. Diana opuszcza swój dom przekonana, że jest w stanie powstrzymać katastrofę. Walcząc u boku mężczyzny w wojnie, która miała zakończyć wszystkie wojny, Diana odkryje pełnię swych mocy... ale też swoje prawdziwe przeznaczenie.

Scenariusz dzieła napisali Allan Heinberg i Geoff Johns, a na jego podstawie reżyseruje Patty Jenkins. Oprócz Gal Gadot w roli tytułowej na ekranie zjawią się także Chris Pine jako Steve Trevor, Robin Wright w roli Generał Antiopy czy też Connie Nielsen w roli Królowej Hippolity. W obsadzie są również David Thewlis, Elena Anaya, Danny Huston, Ewen Bremner oraz Lucy Davis.

Zobaczcie nowy zwiastun „Wonder Woman”:

Wonder Woman pojawiła się gościnnie już w „Batman v Superman: Świt sprawiedliwości”, którego premiera odbyła się 23 marca 2016 roku. Jej solowy film zawita zaś do kin 2 czerwca 2017.

Związek studia Warner Bros. i DC to ciąg niewypałów. Żaden ze wspólnych projektów nie okazał się być artystycznym sukcesem, choć na wyniki w box office nikt raczej nie powinien szczególnie narzekać. Czy „Wonder Woman” będzie kontynuować złą passę? W sieci pojawił się list osoby podającej się za byłego pracownika Warnera, który skrytykował decyzje studia:

Nie próbujcie chować się za świetnym zwiastunem. Ludzie wewnątrz studia potwierdzają już, że to kolejny bałagan. To niemal imponujące, że wciąż nagradzacie tych samych producentów za popełnianie wciąż tych samych błędów.

Przekonamy się na sali kinowej.

Robert Skowronski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.