Woody Allen stwierdził, że "nigdy nie powiedział, że przechodzi na emeryturę"

20.09.2022 11:20
Woody Allen stwierdził, że "nigdy nie powiedział, że przechodzi na emeryturę" Fot. Allstar/Graham Whitby Boot/Mary Evans Picture Library/East News

Znany reżyser wyjaśnił, że jego słowa zostały źle zrozumiane przez dziennikarzy z całego świata i wcale nie przechodzi na emeryturę.

Woody Allen jednak nie przechodzi na emeryturę

Woody Allen dość szybko zareagował na słowa dziennikarzy z całego świata (w tym nasze), którzy stwierdzili, że reżyser ogłosił przejście na emeryturę. Jak się okazuje, wcale nie to miał na myśli znany twórca.

Polecamy

86-letni Allen wystosował w poniedziałek 19 września 2022 roku oficjalne oświadczenie, w którym wyjaśnił o co mu chodziło:

Woody Allen nigdy nie powiedział, że przechodzi na emeryturę, ani nie powiedział też, że pisze kolejną książkę. Powiedział, że myślał o tym, żeby nie robić już filmów, ponieważ robienie projektów dla serwisów streamingowych nie jest dla niego przyjemne, bo kocha chodzenie do kina. Ale obecnie nie ma planów, by przechodzić na emeryturę i jest bardzo podekscytowany, że jest w Paryżu i kręci swój 50. film.

Allen ma na koncie 16 nominacji do Oscarów za najlepszy scenariusz, wygrał też 4 statuetki (w tym za najlepszą reżyserię w 1977 roku za film "Annie Hall"). Ostatnio miał trochę problemów ze względu na oskarżenia Mii Farrow - była partnerka reżysera zarzuciła mu, że molestował seksualnie jej nieletnią córkę. 

Polecamy

Jego ostatnim filmem był "Rikin's Festival", który zarobił jedynie 2,3 miliona dolarów w box-office. 

Najnowszą produkcją Woody'ego Allena ma być film "Wasp 22". Jest to "swojego rodzaju toksyczny romantyczny thriller", którego porównał ze swoim filmem "Wszystko gra" z 2005 roku. Zdjęcia mają ruszyć jesienią 2022 roku w Paryżu. 

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.