Woody Allen przechodzi na emeryturę. Kiedy zobaczymy jego ostatni film?

19.09.2022 12:03
Woody Allen przechodzi na emeryturę. Kiedy zobaczymy jego ostatni film? Fot. CBS/Paramount Plus/Ferrari Press/East News

Woody Allen poinformował dziennikarzy, że zamierza przejść na emeryturę po wydaniu swojego następnego filmu "Wasp 22".

Woody Allen przechodzi na emeryturę

86-letni filmowiec ma zacząć pracę nad swoją nową produkcją już tej jesieni i jak wyznał w rozmowie z hiszpańską gazetą La Vanguardia, to będzie jego ostatni film pełnometrażowy.

Polecamy

Noszący tytuł "Wasp 22" zostanie nakręcony w Europie i jak powiedział Woody Allen:

W gruncie rzeczy, to mój pomysł jest taki - nie będę już robił filmów i skupię się na pisaniu.

Jak się pewnie domyślacie, jego kolejnym projektem po "Wasp 22" będzie powieść.

Nie jest to też pierwszy raz, kiedy Allen wspomniał publicznie o emeryturze. W czerwcu 2022 roku reżyser porozmawiał na Instagramie z Alekiem Baldwinem, gdzie wyjaśnił, że i tak zamierza zrealizować tylko "jeden czy dwa filmy", ponieważ "nie ma już za bardzo ekscytacji z robienia filmów", bo ludzie nie chodzą do kin. 

Polecamy

Allen ma na koncie 16 nominacji do Oscarów za najlepszy scenariusz, wygrał też 4 statuetki (w tym za najlepszą reżyserię w 1977 roku za film "Annie Hall"). Ostatnio miał trochę problemów ze względu na oskarżenia Mii Farrow - była partnerka reżysera zarzuciła mu, że molestował seksualnie jej nieletnią córkę. 

Jego ostatnim filmem był "Rikin's Festival", który zarobił jedynie 2,3 miliona dolarów w box-office. To nie jest dziwne - pierwotnie film miała dystrybuować firma Amazon Studios, która zrezygnowała jednak z kontraktu z Woodym Allenem po wspomnianych oskarżeniach. 

Najnowszą i zarazem finałową produkcją Woody'ego Allena ma być wspomniany film "Wasp 22" . Jest to "swojego rodzaju toksyczny romantyczny thriller", którego porównał ze swoim filmem "Wszystko gra" z 2005 roku. Zdjęcia mają ruszyć jesienią 2022 roku w Paryżu.

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.