09.10.2018 11:44

Sequel „World War Z” w końcu powstanie! Brad Pitt i David Fincher na pokładzie

Wygląda na to, że „World War Z” w końcu doczeka się sequela. I to w reżyserii Davida Finchera! Kiedy Brad Pitt powróci na plan nietypowej opowieści o zombie?

Brad Pitt World War Z
foto: materiały promocyjne "World War Z"

Rozmowy w sprawie kontynuacji postapokaliptycznego horroru o zombie z Bradem Pittem w roli głównej toczą się od kilku lat, jednak prace wciąż nie posunęły się do przodu. Wkrótce ma się to jednak zmienić, co zapowiadają producenci nadchodzącego filmu – Dede Gardner i Jeremy Kleiner.

World War Z

„World War Z 2” – szczegóły produkcji

Podczas premiery filmu „Beautiful Boy” dziennikarz Variety poprosił producentów, Dede Gardner i Jeremy’ego Kleinera, o krótką aktualizację w sprawie filmu „World War Z 2”, który swoją premierę miał mieć już w 2017 roku. Jak ujawniła Gardner, Brad Pitt i David Fincher są wciąż zaangażowani w projekt, zaś zdjęcia mają rozpocząć się w czerwcu 2019. Oznacza to, że film prawdopodobnie będzie gotowy latem 2020 roku. Kleiner dodał też, że Dennis Kelly („Utopia”) nadal pracuje nad scenariuszem, ale to co już widzieli, jest bardzo interesujące.

„World War Z” – czy warto robić sequel?

Oparty na powieści Maksa Brooksa film „World War Z” miał swoją premierę 21 czerwca 2013 roku, prezentując dość nietypowe podejście do tematyki zombie. Mimo to, wiele osób zastanawia się, czy po 6 latach od premiery warto zabierać się za kontynuacje historii, która przyniosła wprawdzie 540 mln dolarów ze sprzedaży biletów, ale nie zatrzęsła światem horroru w posadach.

Wątpliwości te są oczywiście bardzo uzasadnione, pamiętajmy jednak, że nadchodzący film będzie owocem współpracy Finchera i Pitta, którzy dali światu „Fight Club” i „Siedem”. Dla nas jest to wystarczający powód, by czekać na „World War Z 2”.

Czekasz na sequel „World War Z”?

Natalia Hluzow
Tagi: News David Fincher World War Z Brad Pitt zombie