13.01.2020 12:18

Wpadka Critics' Choice Awards: do prezentacji "Avengers: Endgame" użyto złego zdjęcia. Fani są oburzeni

Fani Marvela nie kryją oburzenia faktem, że twitterowy profil Critics' Choice Awards wykorzystał nieodpowiednie zdjęcie do ogłoszenia zwycięstwa filmu "Avengers: Endgame".

Foto: kadr z filmu "Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów"/ Marvel Studios/Disney
Foto: kadr z filmu "Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów"/ Marvel Studios/Disney

Podczas tegorocznego rozdania nagród Critics' Choice Awards w stronę Marvel Studios powędrowały dwie statuetki. Wielka kulminacja Infinity Sagi została doceniona jako najlepszy film akcji, zgarniając również nagrodę za najlepsze efekty specjalne. Jednak to ogłoszenie zwycięstwa "Avengers: Endgame" w serwisie Twitter wzbudziło w fanach filmu największe emocje. Wszystko z powodu nieodpowiednio dobranego zdjęcia.

Wpadka Critics' Choice Awards - do "Avengers: Endgame" użyto złego zdjęcia

Na twitterowym profilu Critics' Choice Awards pojawił się wpis ogłaszający zwycięstwo filmu braci Russo w kategorii najlepszy film akcji. Jednak fani Marvela zamiast celebrować wygraną, skupili się na krytykowaniu zdjęcia. Wykorzystano bowiem flagowe ujęcie pierwszej odsłony przygód Avengers z 2012 roku. Internet zalała fala wpisów, w których miłośnicy słynnej drużyny superbohaterów krytykują to posunięcie. Zapominają tylko o jednym szczególe.

Zobacz też: Fan Marvela odnalazł pewien duży problem z Thanosem w "Avengers: Endgame"

Tak się bowiem składa, że rzeczone ujęcie faktycznie znalazło się w filmie "Avengers: Endgame". Gdy Steve Rogers, Tony Stark, Bruce Banner i Scott Lang cofają się w czasie i lądują w Nowym Jorku 2012 roku, widzimy właśnie tę scenę. Użycie tego kadru nie było zatem błędem, a jedynie niefortunnym wyborem. W końcu czwarta odsłona "Avengers" obfituje w wiele własnych zachwycających ujęć, które można było wykorzystać.

Zobacz też: Film "Avengers: Endgame" potwierdził, że w MCU istnieje kosmiczny koński Thor

Tagi: Film Marvel Avengers 4