21.11.2017 11:28

Wróć na Drugą Stronę w fanowskim filmie osadzonym w świecie „Stranger Things”

Jeśli już tęsknicie za dziwaczną atmosferą miasteczka Hawkins w stanie Indiana, to krótkometrażowy fanowski film „The 12th Search” jest w sam raz dla Was!

Wróć na Drugą Stronę w fanowskim filmie osadzonym w świecie „Stranger Things”
foto: VFX Productions/Facebook

Serial „Stranger Things” to kolejny sukces platformy Netflix. Pod koniec października 2017 roku swoją premierę miał drugi sezon produkcji opowiadającej o dziwnych wydarzeniach w małym miasteczku w Indianie. Widzowie mieli okazje poznać dalsze losy dzieciaków z Hawkins oraz dowiedzieć się, co stało się z Eleven. Mimo że bracia Duffer tym razem dali fanom jeden odcinek więcej niż w poprzednim sezonie, binge-racerzy bardzo szybko poczuli niedosyt. 

Na szczęście pojawiło się studio VFX Productions, w którym stworzono fanowski film krótkometrażowy, dziejący się w świecie „Stranger Things”. Produkcja zatytułowana „The 12th Search dzieje się w roku 1984 i skupia się na poszukiwaniu zaginionego chłopca.

Jak widać, „The 12th Search” to bardzo profesjonalnie wykonana produkcja. Na uwagę zasługują przede wszystkim efekty specjalne i atmosfera świata po Drugiej Stronie. Zresztą klimat serialu został uzyskany również dzięki czołówce i muzyce przywodzącej na myśl oryginał. 6-minutowy film stawia jednak inne akcenty niż reżyserzy serialu Netfliksa. Nie ma dziecięcych bohaterów, humoru i atmosfery lat 80., jest za to bardzo dużo horroru i to na całkiem wysokim poziomie.

„The 12th Search” to nie jedyna bardzo profesjonalna produkcja nawiązująca do „Stranger Things”. Tuż przed premierą 2. sezonu pisaliśmy o niesamowitej muzycznej parodii serialu. Na 3. sezon „Stranger Things” musimy poczekać jeszcze kilkanaście miesięcy. Prawdopodobnie pojawi się na Netfliksie w okolicy Halloween 2018 roku. Bracia Duffer już rozpoczęli prace nad kontynuacją. 

Jak podoba Ci się „The 12th Search”?

Sergiusz Kurczuk
Tagi: Stranger Things